Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty osłabił się po decyzji w sprawie stóp

0
Podziel się:

Polska waluta po południu traci na wartości zarówno wobec euro, jak i dolara.

Złoty osłabił się po decyzji w sprawie stóp
(Amaxim/Dreamstime)

Polska waluta osłabiała się na fali spadków eurodolara po decyzji Europejskiego Banku Centralnego o obniżeniu stóp procentowych.

Rynek oczekiwał obniżki stóp procentowych przez EBC. Główna stopa procentowa dla euro została obniżona o 0,25 punktu procentowego.

- _ Przez większość dnia rynek EURUSD był dość spokojny do momentu opublikowania decyzji ECB . Po silnych wahaniach banki zaczęły sprzedawać EUR. Rosną więc szanse, iż korekta wzrostowa na EUR/USD zakończyła się i inwestorzy wracają do kupna aktywów w USD. Niestety sytuacja złotego analizowana z punktu widzenia wykresów wygląda źle. Cztery, pięć dni temu PLN nie udało się kontynuować wzrostów i przebić poziomów: 3,3 dla USDPLN i 4,44 dla EURPLN. Po odbiciu kursów od wspomnianych wsparć inwestorzy starają się wykorzystywać krótkoterminowego wzrosty PLN do jego sprzedaży _ - wskazał Łukasz Wardyn, dyrektor zarządzający City Index.

Zobacz aktualny kurs złotego wobec euro Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Zaznaczył, że poodobnie było dzisiaj. Złoty od rana był słaby w stosunku do wszystkich głównych walut, między innymi regularnie notował nowe dzienne maksima na CHFPLN.

- _ Na USD i EUR udało się wrócić do wczorajszych poziomów zamknięcia dosłownie przez chwilę po publikacji decyzji ECB, poczym na rynek trafiły znaczne, agresywne oferty sprzedaży PLN. W efekcie o godzinie 16:00 EUR i USD wobec PLN notowane są przy dziennych maksimach. Niebezpieczeństwo powrotu złotego do spadków utrzymuje się. Niestety dla inwestorów działających na globalnych rynkach mamy nadal czas wycofywania środków z aktywów uznawanych za ryzykowne. Do momentu zmiany nastrojów, relatywnie dobre polskie dane makro nie będą zauważone _ – dodał Wardyn.

| |
| --- |

wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)