Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Złoty pod wpływem wydarzeń w Europie

0
Podziel się

Czwartek upłynie pod znakiem polityki monetarnej w Europie oraz publikacji danych makro w Niemczech.

Złoty pod wpływem wydarzeń w Europie
bEhVySQB

Czwartek upłynie pod znakiem polityki monetarnej w Europie oraz publikacji danych makro w Niemczech. Według analityków bankowych mogą one pomóc złotemu i papierom.

_ Wydarzenia w Europie zdominują dzisiejszą sesję na rynkach walutowych. Inwestorzy będą śledzili komunikat po decyzji Banku Anglii i konferencję prasową po posiedzeniu Rady Zarządzającej EBC, zwracając uwagę na ocenę perspektyw gospodarczych przez banki centralne oraz deklaracje w sprawie polityki monetarnej, w szczególności w zakresie polityki płynnościowej _ - zaznaczają w komentarzu analitycy Banku BPH.

bEhVySQD

Dodatkowo rynek skupi się na majowych danych o produkcji w Niemczech, które publikowane są w południe. Analitycy oczekują wzrostu o 0,9 proc. w ujęciu miesięcznym.

bEhVySQJ

_ O ile nie nastąpi zwrot w polityce EBC i zgodnie z oczekiwaniami rynku będzie on w dalszym ciągu kontynuował ograniczanie płynności Eurosystemu, to powinien być to czynnik sprzyjający euro. W efekcie spodziewamy się dalszego umocnienia złotego w kierunku 4,05/EUR _ - prognozują analitycy Banku BPH.

W swoim komentarzu powracają do środowej aukcji dwulatek, kiedy to resort finansów sprzedał papiery OK1012 za blisko 5 mld zł.

_ Wczorajsza aukcja potwierdziła, że utrzymuje się wysokie zainteresowanie polskimi papierami. Jeżeli w dniu dzisiejszym będziemy świadkami umocnienia złotego, to nie można wykluczyć dalszych spadków rentowności na krajowej krzywej. Za takim scenariuszem przemawia także wyraźna poprawa nastrojów na głównych rynkach akcji _ - podkreślają.

bEhVySRe
wiadomości
waluty
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)