Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Złoty ponownie zyskuje na wartości

0
Podziel się

Wzrost wskaźnika PMI dla Polski, wysokie szacunki inflacji oraz narastająca presja inflacyjna działają w kierunku umocnienia złotego.

Złoty ponownie zyskuje na wartości
bEiUZsyJ

Poranne publikacje pozytywnie wpłynęły na rynek, z większymi ruchami inwestorzy wstrzymają się jednak do publikacji danych z USA. Ceny obligacji w najbliższych dniach będą rosły.

_ Opublikowane dzisiaj przez resort finansów szacunki wrześniowej inflacji są relatywnie wysokie, co w połączeniu z narastająca presją inflacyjną oraz mocnym PMI daje impuls do umocnienia złotego, gdyż rosną szanse na podwyżkę stóp procentowych. Sytuacja złotego będzie jednak w dalszym ciągu zależna od wydarzeń na rynkach światowych i z większymi ruchami inwestorzy poczekają do danych z USA _ - powiedział PAP Piotr Popławski, diler walutowy z banku BGŻ.

Zdaniem dilerów zachowanie eurozłotego w dużej mierze zależy od ruchów na dolarze. _ Wydaje mi się, że jest szansa na 3,93/EUR _ - powiedział Henryk Sułek z Banku Millennium.

bEiUZsyL

O godz. 14.30 w USA zostanie podana informacja o dochodach i wydatkach Amerykanów w sierpniu. Analitycy spodziewają się wzrostu obu wskaźników po 0,3 proc.W USA zostanie podany także wskaźnik zaufania konsumentów opracowany przez Uniwersytet Michigan za wrzesień.

Analitycy spodziewają się jego wzrostu do 67,0 pkt z 66,6 pkt poprzednio.Inwestorzy poznają również wartość wskaźnika ISM w przemyśle we wrześniu. Analitycy spodziewają się spadku do 54,5 pkt z 56,3 pkt poprzednio.

_ Rentowności w środku i na długim końcu krzywej nareszcie spadły. Do zakupów niewątpliwie zachęcił inwestorów fakt ograniczenia podaży w IV kwartale. Dzisiejsze dane też poprawiły nastrój inwestorów. Myślę, że wchodzimy w fazę wzrostową; w najbliższych dniach oczekiwałbym dalszego wzrostu cen _ - powiedział PAP Henryk Sułek, szef dilerów obligacji w Banku Millennium.

bEiUZsyR

NBP podał w czwartek, że oczekiwania inflacyjne gospodarstw domowych we wrześniu wyniosły 2,1 proc., wobec 2,7 proc. w sierpniu.Resort finansów podał, że w czwartym kwartale zaoferuje na 4 przetargach obligacje za 7-14 mld zł oraz, że ze względu na duże zaawansowanie finansowania potrzeb pożyczkowych ograniczona zastała wartość podaży długu.Inflacja we wrześniu według szacunków MF wyniosła 2,3 proc. w ujęciu rocznym i 0,3 proc. w ujęciu miesięcznym.

Wskaźnik PMI dla Polski we wrześniu 2010 r. wyniósł 54,7 pkt vs 53,8 pkt w sierpniu - podał HSBC.W piątek w Niemczech zostanie podany wskaźnik PMI w przemyśle we wrześniu, w strefie euro zostanie podany wskaźnik PMI w przemyśle we wrześniu oraz stopa bezrobocia za sierpień.

bEiUZszm
wiadomości
waluty
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)