Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złoty tanieje. A już jutro ważna decyzja RPP

0
Podziel się:

Ekonomiści są zgodni, że stopy procentowe pójdą w dół.

Złoty tanieje. A już jutro ważna decyzja RPP
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
bFeZbtAl

Dzisiaj o godzinie 09.15 euro kosztowało 4,3214 a dolar 3,3065 zł, o godzinie 16.30 było to odpowiednio 4,3343 i 3,3283 zł. W nadchodzących dniach kurs euro do złotego powinien utrzymywać się w zakresie 4,30-4,35 z możliwością osłabienia do 4,40 - oceniają dilerzy.

_ - W nadchodzących dniach notowania złotego będą zależały od decyzji banków centralnych. Jutro kluczowy będzie komunikat po posiedzeniu RPP, w czwartek - decyzja EBC w sprawie stóp procentowych _ - powiedział diler PLN Andrzej Krzemiński z Banku BPH.

Dzisiejsze notowania najważniejszych walut Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bFeZbtAn

Posiedzenie RPP odbywa się 2 i 3 lipca. Zdecydowana większość ankietowanych przez PAP ekonomistów (24 z 25) spodziewa się obniżki stóp procentowych o 25 pb do poziomu 2,50 proc.

Krzemiński dodał, że po tym, jak rynek pozna decyzje NBP i EBC, w drugiej części tygodnia skoncentruje się na amerykańskim rynku pracy. W piątek opublikowany zostanie raport z amerykańskiego rynku pracy za czerwiec.

_ - Istotne są także zapowiedzi szefa Fed dotyczące stopniowego ograniczania ekspansji monetarnej. Rynek będzie starał się wywróżyć czas zmian polityki pieniężnej _ - powiedział Krzemiński._ - W najbliższych dniach kurs EUR/PLN będzie utrzymywał się w przedziale 4,30-4,35. Mimo wszystko większe jest prawdopodobieństwo wybicia górą na 4,40 _ - dodał._ _

_ - Najważniejsza dla rynku obligacji będzie jutrzejsza decyzja RPP, choć w mojej ocenie nie powinno wydarzyć się nic nieprzewidzianego _ - powiedział PAP diler SPW Michał Jochymek z BNP Paribas._ - Pod koniec tygodnia będziemy oczekiwać na dane z amerykańskiego rynku pracy _ - dodał.

bFeZbtAt

Jochymek ocenił, że po tym, jak rynki bazowe w ostatnim czasie wpływały na osłabienie notowań polskiego długu, we wtorek widać było delikatne odbicie._ - Odczyt dotyczący rynku pracy w USA albo wesprze odbicie, albo też przyczyni się do dalszej obniżki cen polskich obligacji _ - powiedział.

Porównaj na wykresach notowania walut Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bFeZbtAO
wiadomości
waluty
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)