Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złoty w górę. Ważne słowa o strefie euro

0
Podziel się:

Prezes Europejskiego Banku Centralnego wyraźnie poprawił dzisiaj nastroje wśród inwestorów. Co powiedział?

Złoty w górę. Ważne słowa o strefie euro
(ec.europa.eu)
bFgrGuKt

Mocny wzrost polskiej waluty, zwłaszcza wobec dolara. Złoty zyskuje po słowach prezesa Europejskiego Banku Centralnego. Inwestorzy chętnie kupują też dzisiaj akcje na warszawskiej giełdzie.

aktualizacja: 19:05

Niezbyt dobre dane opublikowane dzisiaj przez GUS nie popsuły nastrojów wśród inwestorów obecnych na polskim rynku. Wyraźnie widać po notowaniach złotego, który zyskuje wobec dolara ponad 2 procent.

bFgrGuKv

Zobacz bieżące notowania złotego wobec dolara Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Złoty umacnia się również w stosunku do euro, a także franka szwajcarskiego. Tutaj wzrost jest jednak mniejszy i wynosi około 1 procenta. Powodem takiej sytuacji jest poprawa nastrojów wśród inwestorów po wystąpieniu prezesa Europejskiego Banku Centralnego.

Mario Draghi podczas konferencji prasowej zapewnił, że strefa euro jest w o wiele lepszym stanie niż się powszechnie uważa. Stwierdził również, że EBC zrobi wszystko co możliwe, by ratować wspólną walutę. Ta deklaracja bardzo spodobała się inwestorom.

Widać to dzisiaj również na giełdowych parkietach. Główne indeksy europejskich giełd po tej deklaracji poszły mocno w górę. W Warszawie ostatecznie jednak indeks największych spółek - po gwałtownym spadku w ostatnich minutach handlu - zakończył dzień minimalnie pod kreską.

bFgrGuKB

Zobacz WIG20 na tle głównych indeksów w Europie Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Słowa prezesa EBC pozwoliły utrzymać dobre nastroje nawet pomimo kolejnych głosów dotyczących kłopotów Grecji. Dzisiaj analitycy z Citi stwierdzili, że Grecja najprawdopodobniej w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy opuści strefę euro. W podobnym tonie wypowiedział się niemiecki polityk Markus Soeder.

Jest szansa, że dobre nastroje utrzymają się do końca dzisiejszego handlu. Inwestorom sprzyjają również dane z amerykańskiego rynku pracy, które napłynęły na rynek.

Czytaj więcej w Money.pl
To nie koniec. Przed nami trzy tygodnie grozy Zobacz, jak dalsze zamieszanie wokół kryzysu w strefie euro wpłynie na polską walutę.
Gwałtowne osłabienie złotego. Co się stało? Złoty stracił zarówno w stosunku do euro, jak i franka szwajcarskiego i dolara amerykańskiego.
bFgrGuKW
wiadomości
waluty
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)