Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prognoza dla złotego
28.08.2013 17:45

Złoty wciąż traci na sile. Jakie są prognozy analityków?

Za euro trzeba zapłacić niemal 4,30 złotego, frank szwajcarski kosztuje już prawie 3,50 złotego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grupo P7 - Mais Europa/CC BY-NC-SA/Flickr)

aktualizacja 20:35

Dziś polska waluta kolejny dzień traciła na wartości, a winę za to ponosi napięta sytuacja na Bliskim Wschodzie - ocenili analitycy. Około godziny 20:30 euro kosztowało 4,28 złotego, dolar 3,21 złotego, a szwajcarski frank 3,48 złotego.

Jak wskazali analitycy X-Trade Brokers dzisiejsza sesja przyniosła bardzo duże i gwałtowne osłabienie złotego względem wszystkich głównych walut.

Zobacz, ile straciła dziś polska waluta w ujęciu procentowym Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

- _ Prawdopodobieństwo ataku państw zachodnich na Syrię sprawia, że apetyt na ryzyko zdecydowanie maleje i tracą wszystkie waluty rynków wschodzących, inwestorzy kierują się w stronę dolara, jena czy franka szwajcarskiego - podobnie jak we wtorek _ - napisali w popołudniowym komentarzu.

Dodali, że sytuacja polskiej waluty jest obecnie bardzo niedobra. - _ Złotemu od jakiegoś czasu nie sprzyjała rozmowa o wychodzeniu Fed z programu QE3 (skupu aktywów - PAP), a wydarzenia w Syrii stały się prawdziwym punktem zapalnym. Stabilizacja sytuacji na Bliskim Wschodzie może uspokoić inwestorów, jednak na to - w chwili obecnej - się nie zanosi _ - ocenili.

Diler Banku BPH Marek Cherubin stwierdził, że w najbliższych dniach złoty powinien nadal tracić. - _ Mocno tracą rynki wschodzące, szczególnie widać to na lirze tureckiej i forincie. Tracimy dzisiaj prawie 1 proc. i wygląda na to, że wobec niejasnej sytuacji na Bliskim Wschodzie to nie jest koniec _ - powiedział Cherubin.

- _ Testujemy poziom 4,3 zł za euro i jeśli go przebijemy wówczas kierunek to 4,32 i 4,34 zł za euro. Dane z zagranicy nie zawracają nam głowy, wszyscy patrzą na wydarzenia polityczne. Poziomy powyżej 4,3 zł za euro są miejscem gdzie złoty może zakotwiczyć _ - dodał.

Uderzenie militarne państw zachodu na Syrię w odpowiedzi na zeszłotygodniowy atak chemiczny na ludność cywilną w tym kraju, jest coraz bardziej prawdopodobne. Wielka Brytania przygotowała projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ potępiającej użycie broni chemicznej przez Baszara el-Asada i przewidującej kroki konieczne dla ochrony cywilów.

Prezydent USA Barack Obama i premier Wielkiej Brytanii David Cameron, którzy rozmawiali we wtorek przez telefon o sytuacji w Syrii, _ nie mają wątpliwości _ dotyczących odpowiedzialności reżimu Asada" za _ atak chemiczny _. Agencja Reutera komentuje jednak, że dopóki w Syrii przebywają inspektorzy ONZ ds. broni chemicznej, ewentualna interwencja zbrojna Zachodu nie jest prawdopodobna.

Porównaj na wykresach waluty, spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: prognoza dla złotego, złoty, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, pap, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz