Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kurs złotego
06.06.2012 18:07

Złoty zyskuje na wartości do euro i dolara

Analitycy wskazują, że umacnianie naszej waluty to efekt poprawy nastrojów na rynkach globalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marek Slusarczyk/Dreamstime.com)

*Po południu polska waluta zyskiwała do głównych walut. Ok. godz. 17.30 za euro płacono 4,31 zł, za dolara 3,44 zł, a za franka szwajcarskiego 3,59 zł. Analitycy wskazują, że umacnianie naszej waluty to efekt poprawy nastrojów na rynkach globalnych. *

Wczoraj wieczorem za wspólną walutę trzeba było zapłacić 4,38 zł, za dolara 3,51 zł, a za szwajcarskiego franka 3,64 zł.

Analityk X-Trade Brokers Marcin Kiepas wskazał, że poprawa nastrojów na rynkach finansowych, dzięki której na wartości zyskuje złoty, to efekt plotek, że banki centralne mogą zdecydować się na działania wspierające wzrost gospodarczy.

_ - Nadzieje na to, że w sytuacji coraz powszechniejszych sygnałów spowolnienia wzrostu gospodarczego na świecie, banki centralne wkroczą do akcji, podejmując działania wspierające wzrost gospodarczy, poprawiają nastroje na rynkach globalnych _ - ocenił Kiepas.

Kalkulator walutowy

Kwota:
Przelicz z:
Przelicz na:
Data:

Sebastian Trojanowski z Noble Securities wskazał, że po południu Europejski Bank Centralny (EBC) zgodnie z oczekiwaniami pozostawił główną stopę procentową na poziomie 1 proc.

_ Ważniejsza była konferencja po posiedzeniu, podczas której Mario Draghi (prezes EBC) stwierdził, że prawdopodobieństwo spowolnienia gospodarczego w strefie euro w najbliższych miesiącach jest wysokie, 3-miesięczne pożyczki dla banków strefy euro zostaną utrzymane do stycznia 2013 r., natomiast na razie nie ma decyzji odnośnie długoterminowego refinansowania _ - stwierdził Trojanowski.

Główny analityk walutowy DM BOŚ Marek Rogalski ocenił, że prawdopodobnie część inwestorów mogła poczuć się rozczarowana brakiem działań ze strony EBC.

_ EBC zostawił sobie jednak pewną furtkę - okazało się, że decyzja o utrzymaniu stóp procentowych nie była jednomyślna, gdyż kilku członków opowiadało się za obniżką. To może sugerować, iż do cięcia stóp o 25 punktów bazowych dojdzie już w lipcu, o ile sytuacja gospodarcza będzie się nadal pogarszać, a szczyt Unii Europejskiej zaplanowany na 28-29 czerwca przyniesie w końcu długo oczekiwany przełom _ - stwierdził Rogalski.

Dodał, że inwestorzy od kilku dni bardziej niż na decyzje EBC czekają na czwartkowe wystąpienie szefa Rezerwy Federalnej w USA Bena Bernanke. _ Inwestorzy oczekują, że Bernanke przed połączonymi komisjami Kongresu może zapowiedzieć rozważenie dodatkowych działań stymulacyjnych (gospodarkę) podczas najbliższego posiedzenia banku amerykańskiego banku centralnego, czyli 20 czerwca. Ben Bernanke może dać inwestorom duże nadzieje, które mogą podtrzymać pozytywne nastroje w kolejnych dniach _ - wskazał.

Czytaj więcej w Money.pl
Złoty znów mocniejszy. Kolejna interwencja? Dilerzy informują, że tym razem polskiej walucie sprzyja sprzedaż euro i dolara. Zobacz, kto pozbywa się walut obcych.
To nie koniec. Przed nami trzy tygodnie grozy Zobacz, jak dalsze zamieszanie wokół kryzysu w strefie euro wpłynie na polską walutę.
Olbrzymie wahania na złotym. Wszystko przez dwie siły Dziś złoty podlegał dużym wahaniom, ale ostatecznie kończy notowania na poziomach zbliżonych do wczorajszego zamknięcia.
Bank Szwajcarii będzie walczył o franka. Złoty też ucierpi? Jak na polskiej walucie może odbić się osłabienie euro wobec franka szwajcarskiego.
Tagi: kurs złotego, złoty, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz