PIT przez internet

Co roku pod koniec kwietnia placówki pocztowe przeżywają prawdziwe oblężenie. Polacy często na ostatnią chwilę przypominają sobie o konieczności złożenia PIT. W tym roku termin dla większości podatników upływa 30 kwietnia. Tłoku i nerwów można uniknąć, wysyłając zeznanie przez internet. Jak to zrobić?

Formularze online, programy komputerowe czy moduły finansowo-księgowe - to najszybsze metody na elektroniczne rozliczenie PIT-u. Podatnik może skorzystać z pomocy rządowego systemu e-Deklaracje, który daje opcję założenia indywidualnego konta na Portalu Podatkowym. Innym rozwiązaniem są różnego rodzaju aplikacje do rozliczeń, które prowadzą użytkownika niemal za rękę.

Rozlicz PIT online

Intuicyjny i bezpłatny program PIT od WP money pozwala na szybkie przesłanie formularza online do urzędu skarbowego. Można wybrać pracę bezpośrednio na arkuszu lub z wbudowanym przewodnikiem, który pozwoli na uniknięcie nawet najprostszych błędów. Podobne funkcje posiadają programy finansowo-księgowe. Umożliwiają ewidencję i wydruk wszystkich popularnych deklaracji i elektroniczną wysyłkę dokumentów. To najlepsze narzędzie dla firm. Moduły można połączyć z innymi programami do kadr i płac.

Większość formularzy nie wymaga już również użycia kwalifikowanego podpisu elektronicznego, a małżonkowie, którzy chcą rozliczać się wspólnie nie muszą już pisać specjalnego upoważnienia na druku UPL-1. Poradniki o elektronicznym zeznaniu podatkowym rozjaśnią nie tylko te zagadnienia. Dadzą też odpowiedź na kilka podstawowych pytań: w jaki sposób wysłać PIT do fiskusa? Skąd wiadomo, że urząd skarbowy otrzymał wypełniony formularz? Jakie programy mogą się przydać?

 


PIT PRZEZ INTERNET 2017 - PORADNIKI

Wspólne rozliczenie a PIT przez internet

Wspólny PIT z małżonkiem nie wymaga już oświadczenia obu stron o woli dokonania rozliczenia łącznego.

Rozliczenie PIT online. Jakie programy są potrzebne?

Ministerstwo Finansów udostępnia dwie możliwości rozliczania się przez internet: interaktywne deklaracje na stronie resortu oraz program, który można zainstalować na komputerze.

Jakie dane przydadzą się do rozliczenia przez internet?

Składane przez internet zeznanie PIT za 2016 rok nie wymaga kwalifikowanego e-podpisu. Dlatego też fiskus musi mieć możliwość zweryfikowania, czy zeznanie wypełniła osoba upoważniona.

Jaki PIT można złożyć przez internet?

Drogą internetową można złożyć już szereg typów deklaracji. Rozliczenie takie jest w zupełności bezpłatne i nie wymaga kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Jak sprawdzić, czy PIT przez internet doszedł prawidłowo?

Przy składaniu zeznania drogą elektroniczną system rozliczeń wysyła do podatnika specjalne komunikaty.

Czy elektroniczny PIT można wysłać mailem?

Deklaracje PIT za 2016 rok można złożyć drogą internetową. Służą do tego formularze interaktywne lub specjalne programy do rozliczeń.

Narzędzie oblicza:
składki na ZUS, na NFZ, wynagrodzenie brutto, zaliczkę na podatek dochodowy, koszt ponoszony przez pracodawcę