Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dochody kapitałowe a ulga na internet

0
Podziel się:
bFeFUChx

_ Pytanie: _

W jaki sposób mogę odliczyć ulgę za internet, jaki PIT mam złożyć gdy gram na GWP?

bFeFUChz

_ Odpowiedź: _

Dochody kapitałowe osiągnięte z odpłatnego zbycia papierów wartościowych (np. z obrotu giełdowego) należy wykazać w rocznym zeznaniu na formularzu PIT-38. Zeznanie to należy sporządzić na podstawie informacji otrzymanych od biura maklerskiego na formularzu PIT-8C. Dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych nie stanowi podstawy do obniżenia o wydatki z tytułu użytkowania sieci internet. W związku z tym od tych dochodów nie może Pan skorzystać z ulgi na Internet.

_ Pytanie: _ Czy są jakieś progi podatkowe od opodatkowania zysków ze sprzedaży akcji na giełdzie. Np. Kupiłem akcje za 1000zl, sprzedałem za 2000 zł. Kwotę do opodatkowania (2000 - 1000) wynosi 1000. Oznacza to że muszę zapłacić 190 zł podatku? (19% kwoty). Udało mi się zarobić jakieś 1000 zł i aż tyle muszę zapłacić podatku? Czy są jakieś progi zwalniające od opodatkowania, jak w przypadku dochodów uzyskanych na podstawie stosunku pracy?

bFeFUChF

Odpowiedź:

Dochody osiągnięte ze sprzedaży papierów wartościowych podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym 19 % podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Nie mają tu zastosowania przepisy o skali podatkowej, tak jak w przypadku dochodów ze stosunku pracy. Oznacza to, że bez względu na wysokość uzyskanych dochodów z tytułu sprzedaży akcji będą one opodatkowane 19% podatkiem.

bFeFUCia
podatek od zysków kapitałowych
podatki
działalność gospodarcza
KOMENTARZE
(0)