Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki w polsce
26.11.2012 11:04

Awaria w Ministerstwie Finansów usunięta. Można przesyłać dane przez system e-Deklaracje

Służby techniczne resortu finansów usunęły awarię zasilania w MF, która miała miejsce wczoraj, przywrócono możliwość przesyłania danych za pomocą systemu e-Deklaracje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(.shock/iStockphoto)

*Służby techniczne resortu finansów usunęły awarię zasilania w MF, która miała miejsce wczoraj, przywrócono możliwość przesyłania danych za pomocą systemu e-Deklaracje - poinformowało w poniedziałek w komunikacie Ministerstwo Finansów. *

Resort podał, że w niedzielę doszło do awarii zasilania energetycznego w serwerowni Ministerstwa Finansów w Warszawie. W efekcie trzeba było natychmiast wyłączyć wszystkie serwery pracujące w ośrodku przetwarzania w Warszawie, co dotknęło około 30 systemów informatycznych.

_ Spowodowało to brak dostępności usług internetowych ministerstwa, w tym m.in. portalu oraz systemu e-Deklaracje. W niedzielę, w późnych godzinach wieczornych, służby techniczne skutecznie usunęły awarię zasilania. Umożliwiło to uruchomienie procesu sukcesywnego odtwarzania środowiska informatycznego. Dotąd odtworzono ok. 30 proc. systemów _ - poinformowało ministerstwo.

W komunikacie zaznaczono, że przywrócono już ż możliwość przesyłania zeznań podatkowych za pomocą systemu e-Deklaracje, na poniedziałek planowane jest także reaktywowanie wszystkich usług.

MF podało, że resort prowadzi zawansowane projekty infrastrukturalne, w ramach których wszystkie kluczowe systemy MF przenoszone są do nowoczesnego ośrodka przetwarzania w Radomiu. W 2013 r. ośrodek ten przejmie obsługę większości kluczowych usług informatycznych resortu, co - zdaniem ministerstwa - wpłynie na poprawę działania.

Czytaj więcej w Money.pl
Ocenili Rostowskiego. Jeden z najlepszych Polskiego ministra doceniono za klasę polityczną oraz za efektywne zbijanie argumentów opozycji.
750 milionów złotych trafiło na rynek. Rząd... Są to papiery 12-letnie o wartości 750 mln euro i rentowności 3,21 procenta.
Deficyt będzie większy niż planowano? Deficyt budżetu państwa po październiku tego roku wyniósł 34,137 mld zł, co daje 97,5 proc. deficytu planowanego na 2012 rok na poziomie 34,999 mld złotych.
Tagi: podatki w polsce, ministerstwo finansów, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, podatki, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz