Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dzień Wolności Podatkowej. Kiedy przypada w tym roku?

0
Podziel się:

165 dni pracował w tym roku statystyczny Polak, by opłacić wszystkie daniny na rzecz państwa. Symbolicznie od tego dnia statystyczny Kowalski zaczyna zarabiać na siebie i rodzinę.

Dzień Wolności Podatkowej. Kiedy przypada w tym roku?
(Lisafx/Dreamstime)

165 dni pracował w tym roku statystyczny Polak, by opłacić wszystkie daniny na rzecz państwa. W najbliższą sobotę przypada Dzień Wolności Podatkowej. Symbolicznie od tego dnia statystyczny Kowalski zaczyna zarabiać na siebie i rodzinę.

Eksperci z Centrum im. Adama Smitha już po raz 21. wyznaczyli datę Dnia Wolności Podatkowej w Polsce. Od 1997 r. Dzień Wolności Podatkowej wypadał w okolicach 20 czerwca. Przed rokiem był 22 czerwca.

Jak poinformowali na konferencji prasowej, ich obliczenia to wynik udziału sektora wydatków publicznych w PKB - w tym roku to 44,99 proc.

_ - Oznacza to, że obywatele pracują na potrzeby rządu 165 dni _ - tłumaczy ekspert Centrum Kamil Zubelewicz.

_ W tym roku szczególnie trudno było nam uchwycić wszystkie (...) istotne wydatki publiczne, ze względu na ich duże rozproszenie _ - zaznaczyli eksperci.

Czytaj więcej w Money.pl
Ponad 170 dni pracujemy na rzecz państwa Pojutrze wypada Dzień Wolności Podatkowej i symbolicznie od tego dnia statystyczny Kowalski zaczyna zarabiać na siebie i rodzinę.
Jak rozliczyć prywatny najem mieszkania? Wynajmujesz mieszkanie? Otrzymanymi pieniędzmi musisz podzielić się z fiskusem. Jak należy opodatkować przychody z najmu?
Darowizny i spadki bez podatku. Jak to zrobić? Sprawdź, w jakim przypadku możesz nie płacić podatku.
podatki
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)