Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Expose: stawki PiT na poziomie 18 i 32 procent

0
Podziel się:

Rząd zamierza wprowadzić dwie stawki podatku od osób fizycznych w wysokości 18 i 32%, utrzymując jednocześnie kwotę wolną, a także znieść podatek od zysków kapitałowych już od stycznia 2006 roku - zapowiedział w czwartkowym expose premier Kazimierz Marcinkiewicz.(ISB)

bEUmIuol

*Rząd zamierza wprowadzić dwie stawki podatku od osób fizycznych w wysokości 18 i 32%, utrzymując jednocześnie kwotę wolną, a także znieść podatek od zysków kapitałowych już od stycznia 2006 roku - zapowiedział w czwartkowym expose premier Kazimierz Marcinkiewicz. *

„Przeprowadzimy zmiany w systemie podatkowym – ich celem jest nie tylko zmniejszenie obciążeń, oraz uproszczenie całego systemu, ale także promowanie rodziny” – powiedział Marcinkiewicz w Sejmie.

„Do najważniejszych zamierzeń zaliczyć trzeba wprowadzenie dwóch stawek w podatku dochodowym od osób fizycznych – 18 i 32%, z kwotą wolną od podatku” – dodał.

bEUmIuon

Obecnie stawki PIT wynoszą 19%, 30% i 40%.

Premier zapowiedział także działania umożliwiające składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną.

„Uprościmy system podatkowy, z kolei zniesienie już w 2006 podatku od zysków kapitałowych powinno zachęcić do większego zainteresowania rynkiem kapitałowym” – stwierdził także Marcinkiewicz.

Obecnie podatek od zysków kapitałowych wynosi 19% – został wprowadzony prawie 4 lata temu przez ówczesnego ministra finansów Marka Belkę.

bEUmIuot

Marcinkiewicz nie ujawnił jednak żadnych planów rządowych odnośnie innych obciążeń podatkowych np. VAT-u. Wcześniej premier zapowiadał, że ustawy zmieniające system podatkowy rząd przygotuje na wiosnę przyszłego roku.

bEUmIuoO
wiadomości
podatki
KOMENTARZE
(0)