Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kościół w polsce
14.06.2013 06:26

Fundusz Kościelny do likwidacji. Zastąpi go odpis?

Kompromis, jaki zawarły na początku tego roku rząd i episkopat zakłada, że Kościół Katolicki będzie otrzymywał 0,5 procent dobrowolnego odpisu od podatku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Zespoły konkordatowe episkopatu i rządu opracowują szczegóły umowy regulującej zastąpienie Funduszu Kościelnego dobrowolnym odpisem od podatku. Wczoraj w Ministerstwie Cyfryzacji zorganizowano kolejną turę rozmów na temat zamiany Funduszu na odpis.

Całe rozwiązanie ma być zapisane w ustawie, którą poprzedzi umowa. W trakcie rozmów poruszano kwestie Kościelnego raportu strat i zwrotów majątku po II wojnie światowej.

_ - Raport jest brany pod uwagę w dyskusji nad szczegółami umowy _ - mówi ksiądz Józef Kloch, rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski.

Jak dodaje, że wcześniej obie strony zgodziły się przygotować taki bilans. Najpierw z tym podsumowaniem zapozna się z nim minister cyfryzacji Michał Boni, który stoi na czele zespołu rządowego. - _ Natomiast na początku lipca raport zostanie opublikowany, tak żeby mogli się z nim zapoznać wszyscy zainteresowani _ - podkreśla ksiądz Józef Kloch.

Kompromis, jaki zawarły na początku tego roku rząd i episkopat zakłada, że Kościół Katolicki będzie otrzymywał 0,5 procent dobrowolnego odpisu od podatku. Przez pierwsze trzy lata obowiązywania tego odpisu rząd będzie wyrównywał różnice między pieniędzmi otrzymywanymi z odpisu, a tym co dotychczas Kościołowi katolickiemu płaciło państwo.

Czytaj więcej w Money.pl
Finansowanie Kościoła. Zgoda z biskupami Rozwiązanie ma obowiązywać od początku 2014 roku.
Biskupi zgodzili się znieść Fundusz Kościelny Zamiast niego będzie dobrowolny odpis podatkowy w wysokości 0,5 procent. O ile zgodzi się rząd.
Ponad połowa Polaków popiera rząd Spada natomiast liczba osób gotowych przekazać Kościołowi część swojego podatku.
Tagi: kościół w polsce, fundusz kościelny, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, podatki, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz