Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

III filar a ulgi podatkowe

0
Podziel się:

Minister pracy i polityki społecznej w maju lub czerwcu przedstawi propozycje ulg w podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu składek płaconych w III filarze ubezpieczeń emerytalnych - poinformował minister Jerzy Hausner

.

'Na pewno z taką inicjatywą wystąpię. Kwestią tygodni jest, kiedy będę wiedział, co chcę zaproponować w sensie harmonogramu. Natomiast w sensie założeń i projektów ustaw przewiduję, że będzie to maj lub czerwiec' - powiedział Hausner w poniedziałek dziennikarzom.

Dodał, że nie potrafi w tej chwili przesądzić formy ani zakresu ulg. Będą one głównie zależeć od prognozy budżetowej na następny rok.

Jego zdaniem proponowane rozwiązania będą dotyczyć 2003 lub 2004 roku, w zależności od prognozy budżetowej.

'Przede wszystkim muszę znać założenia przyszłorocznego budżetu i czy będzie w nim przestrzeń, żeby zgłosić te propozycje' - powiedział.

Zdaniem Hausnera takie rozwiązanie jest konieczne do upowszechnienia III filaru, tak aby oszczędzanie w nim było dostępne dla możliwie szerokiego grona osób.

'Jestem głęboko przekonany, że jest to konieczne. Chciałbym zaproponować, żeby była ulga podatkowa. Oczywiście tam, gdzie byłaby ulga podatkowa, nie byłoby ulgi składkowej, ponieważ okazuje się ona bardzo słabym bodźcem, czyli chcę zastąpić ulgę składkową ulgą podatkową' - powiedział Hausner

'W istocie rzeczy chcę zrównać filary, bo dzisiaj III filar jest filarem dyskryminowanym w stosunku do I i II filaru, gdzie ulga podatkowa istnieje' - dodał.

podatki
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)