Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Im więcej dzieci, tym większa ulga?

0
Podziel się:

Zróżnicowanie kwoty ulgi rodzinnej w zależności od liczby dzieci w rodzinie zakłada senacka poprawka do nowelizacji ustawy o podatku PIT.

Im więcej dzieci, tym większa ulga?

Zróżnicowanie kwoty ulgi rodzinnej w zależności od liczby dzieci w rodzinie zakłada poprawka do nowelizacji ustawy o podatku PIT, którą zgłosił w Senacie Zbigniew Trybuła z PiS.

Zgodnie z poprawką Trybuły, osoby mające jedno dziecko mogłyby odliczyć od podatku 700 zł, dwoje dzieci - 900 zł na każde dziecko, a troje i więcej dzieci - 1.200 zł na każde dziecko. Według senatora, konstrukcja ulgi ma sprzyjać rodzinom wielodzietnym.

Propozycja senatora z PiS jest dużym zaskoczeniem. Podczas wcześniejszej debaty nad znowelizowaną przez Sejm ustawą niemal wszyscy senatorowie zabierający głos opowiedzieli się za pozostawieniem "podwójnej" ulgi.

Senat ma głosować nad poprawkami w piątek wieczorem lub w sobotę.

| Podwójna ulga na dzieci |
| --- |
| Zgodnie z nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych osoby mające dzieci będą mogły odliczyć od podatku 1.145 zł na każde dziecko. Z ulgi będzie można skorzystać w rozliczeniu podatkowym za 2007 roku. Według wyliczeń rządu całkowity koszt "podwójnej" ulgi będzie wynosił 7,1 mld zł, zaś samorządy (które mają udział we wpływach z PIT) stracą ok. 3 mld zł. |

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)