Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jest u nas nowy człowiek od podatków

0
Podziel się:

Wiceminister finansów Janusz Cichoń objął nadzór nad departamentami podatkowymi resortu finansów.

Jest u nas nowy człowiek od podatków
(PAP/Adrian Starus)
bEUjRZCJ

Wiceminister finansów Janusz Cichoń objął nadzór nad departamentami podatkowymi resortu finansów, które dotychczas podlegały wiceministrowi Maciejowi Grabowskiemu - wynika z nowego zarządzenia ministra finansów w sprawie kompetencji kierownictwa MF.

Zgodnie z zarządzeniem podpisanym w poniedziałek przez ministra finansów Jacka Rostowskiego, Cichoniowi powierzono merytoryczny nadzór nad Departamentem Podatków Dochodowych, Departamentem Podatku od Towarów i Usług oraz Departamentem Polityki Podatkowej. Objęte przez Cichonia departamenty dotychczas podlegały wiceministrowi Maciejowi Grabowskiemu.

Cichoń wiceministrem finansów został na początku 2013 r., obejmując m.in. nadzór nad Departamentem Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki. Do jego obowiązków należało m.in. i nadal będzie należeć przygotowywanie analiz i prognoz głównych wielkości makroekonomicznych oraz przygotowanie prognoz dochodów budżetu państwa, czy przygotowywanie założeń projektu budżetu państwa.

bEUjRZCL

Poniedziałkowym zarządzeniem powierzono ponadto wiceminister Izabeli Leszczynie merytoryczny nadzór nad zadaniami realizowanymi przez Departament Gospodarki Narodowej. Dotychczas departament ten był w kompetencjach Janusza Cichonia. Leszczyna nadzoruje m.in. Departament Audytu Sektora Finansów Publicznych, odpowiada także za politykę informacyjną, promocję i działalność edukacyjną MF.

W ubiegłą środę premier Donald Tusk ogłosił plany związane z rekonstrukcją rządu. Zapowiedział, że Mateusz Szczurek (główny ekonomista banku ING na Europę Środkową i Wschodnią) zastąpi Jacka Rostowskiego w fotelu szefa Ministerstwa Finansów. Natomiast dotychczasowy wiceminister finansów Maciej Grabowski odpowiedzialny za podatki będzie nowym ministrem środowiska i zastąpi na tym stanowisku Marcin Korolca.

Czytaj więcej w Money.pl
Korupcja w ministerstwie. CBA zatrzymuje Ujawniono dowody wskazujące na przestępstwa w instytucjach państwowych, w tym MSZ i GUS.
Jak obniżyć podatek przy zakupie firmowego auta? Nowy przedsiębiorca ma większe możliwości wyboru korzystnej dla siebie metody amortyzacji niż przedsiębiorca prowadzący firmę dłużej niż dwa lata.
Sprzęt z USA bez podatku? Według wstępnych ustaleń zniesienie barier dla transatlantyckiego handlu nastąpi w 2015 r., ale...
Pracownicy zarabiają lepiej od szefów O powodach mówi się jednak od dawna. Dominuje przekonanie, że to pracownicy najemni uczciwiej rozliczają się z podatków.
bEUjRZDm
podatki
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)