Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kołodko wyklucza podatek liniowy

0
Podziel się:

Wicepremier, minister finansów Grzegorz Kołodko wykluczył możliwość wprowadzenia w Polsce jednej stawki podatku dochodowego niezależnie od wysokości dochodu, czyli podatku liniowego

bELlnGHV

. Ostatnio wprowadzenie 19-procentowego liniowego podatku dochodowego zapowiedziała Słowacja, wcześniej Ukraina, a w Rosji obowiązuje on już od kilku lat.

W wywiadzie dla Sygnałów Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia wicepremier powiedział, że w Polsce nie było i nie ma woli politycznej w sprawie wprowadzenia podatku liniowego, który - zdaniem Grzegorza Kołodki - nie jest ani sprawiedliwy ani prowzrostowy.

Gość Polskiego Radia przekonywał, że obowiązujący u nas system progresywnych podatków dochodowych jest bardziej sprawiedliwy, gdyż osoby najbogatsze płacą więcej. Według Grzegorza Kołodki, tam gdzie został wprowadzony podatek liniowy, najbiedniejsi płacą więcej, a najbogatsi mniej niż poprzednio.

bELlnGHX

Wicepremier argumentował, że zaledwie niespełna 4 procent podatników przez miesiąc bądź kilka miesięcy płaci wyższą, drugą stawkę, czyli 30 procent, a jedynie co setny Polak jest opodatkowany według najwyższej, 40-procentowej stawki - mówił Grzegorz Kołodko.

bELlnGIy
podatki
pit
KOMENTARZE
(0)