Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korzystać z ulg podatkowych póki czas!

0
Podziel się:

Artur Borkowski, ekspert podatkowy, powiedział w Sygnałach Dnia w Polskim Radiu, że wciąż jeszcze można skorzystać z tegorocznych ulg podatkowych, choć przyznał, że "czasu mało i wiele się nie da zrobić".

Artur Borkowski, ekspert podatkowy, powiedział, że wciąż jeszcze można skorzystać z tegorocznych ulg podatkowych, choć przyznał, że "czasu mało i wiele się nie da zrobić".

Artur Borkowski przypomniał w Sygnałach Dnia w Polskim Radiu, że to ostatni rok obowiązywania ulgi na zakup przyrządów i pomocy naukowych, w ramach której można kupić komputer i książki potrzebne do pracy.

Dodał on, że choć Ministerstwo Finansów zapewnia, że będziemy mogli korzystać z ulgi remontowej do 2005 roku najbardziej zapobiegliwi starają się w maksymalnym stopniu skorzystać z niej już teraz. Artur Borkowski przypomniał, że w przypadku mieszkania odliczyć można 19 procent poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 4725 złotych, zaś w przypadku domu 19 procent, ale nie więcej niż 5670 złotych.

Gośc Sygnałów Dnia radzi również, by wykorzystać ulgę na dokształcanie, która także ma zniknąć. Według niego, za studia czy kurs językowy można już teraz zapłacić za cały przyszły rok. Dla urzędu skarbowego nie powinno mieć to znaczenia pod warunkiem, że data na rachunku będzie tegoroczna.

Artur Borkowski wskazał, że można też odliczyć od podatku darowiznę przekazaną jeszcze w tym roku na budowę gminnej drogi czy wiejskiej sieci telekomunikacyjnej bądź kanalizacji.

Zaznaczył, że na wszystkie wydatki trzeba mieć fakturę, ponieważ żaden inny dokument nie uprawnia do ulgi.

podatki
wiadomości
KOMENTARZE
(0)