Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
11.02.2006 18:02

Łukasz Tarnawa pozytywnie ocenia planowane zmiany w podatkach

Główny ekonomista PKO BP uważa, że kierunek zmian w systemie podatkowym, zaproponowany przez resort finansów, jest korzystny dla gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Główny ekonomista PKO BP uważa, że kierunek zmian w systemie podatkowym, zaproponowany przez resort finansów, jest korzystny dla gospodarki.

Łukasz Tarnawa zwraca uwagę, że zły stan finansów państwa jest przeszkodą w obniżaniu stawek podatkowych. Jednak to, co możliwe, czyli usprawnianie i upraszczanie systemu podatkowego, resort zamierza przeprowadzić.

Można też liczyć na pewną obniżkę podatków - mówi ekonomista. Tę obniżkę wiąże z przywróceniem w podatku PIT zasad waloryzacji: kwoty wolnej, progów podatkowych oraz kosztów uzyskania przychodów. Dla części podatników korzystną zmianą jest zapowiedź resortu zwolnienia od płacenia podatku od spadków i darowizn najbliższej rodziny - stwierdza Tarnawa.

Łukasz Tarnawa uważa, że resort finansów podjął dobrą decyzję o obniżaniu kosztów pracy. Chodzi o zapowiedź zmniejszenia składki rentowej z obecnych 13 procent do 10 procent. Ta decyzja jest ważniejsza niż obniżanie stawek podatkowych, ponieważ największym problemem naszej gospodarki są wysokie koszty pracy - tłumaczy Tarnawa.

Resort finansów oszacował, że koszt dla budżetu przedstawionych dziś zmian to 11 miliardów złotych. Łukasz Tarnawa zwróca uwagę, że nie poinformowano z czego zostanie on pokryty.

ZOBACZ TEŻ:

Tagi: podatki, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz