Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Minister nie wyklucza dyskusji o podwyżce podatków

0
Podziel się:

Michał Boni podkreśla, że na razie nie ma żadnych decyzji.

Minister nie wyklucza dyskusji o podwyżce podatków
(kprm.gov.pl)

_ - Trzeba rozważać wszystkie opcje związane z uniknięciem zagrożeń, jakie niesie deficyt budżetowy _ - podkreśla minister Michał Boni.

_ - Można sobie zadać pytanie, czy ubytki w dochodach budżetowych, wynikające z wcześniejszej obniżki podatków i składki rentowej, w wysokości 2-3 proc. PKB, nie powinny zostać odrobione _- powiedział szef doradców premiera Michał Boni w radiu TOK FM. Jego zdaniem, w dłuższej perspektywie w grę wchodzić może podwyższenie składki rentowej lub podatków.

_ - Udało się nam przez ostatnie kilka lat iść w drugą stronę. Dzięki tym obniżkom podatku, składki rentowej jeszcze sprzed kryzysu, mieliśmy po prostu więcej pieniędzy w kieszeniach na początek kryzysu, co było takim polskim pakietem stymulacyjnym _ - powiedział Boni.

Minister podkreśla, że na razie nie ma decyzji w sprawie podwyżek podatków. - _ Myślę, że muszą być wykonane wszystkie analizy bardzo dokładnie i dopiero wtedy może to się stać przedmiotem większej debaty publicznej _ - uważa Boni.

Boni pytany, kiedy można spodziewać się dyskusji o ewentualnym podwyższeniu podatków, podkreślił, że jesteśmy w momencie przygotowania budżetu na 2011 rok i jest bardzo ważne, jaki scenariusz zostanie wybrany. Wskazał, że tego lata musi być nakreślona perspektywa związana nie tylko z rokiem 2011, ale i latami 2012 i 2013.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t46863.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/unia;obniza;podatek;od;firm;podnosi;za;to;vat,74,0,637770.html) Unia obniża podatek od firm, podnosi za to VAT Pomiędzy rokiem 2000 a 2010 aż 12 krajów członkowskich UE podniosło stawki VAT.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/84/t89172.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/podarunki;dla;dlugoletnich;malzonkow;beda;zwolnione;z;podatku,199,0,628679.html) Podarunki dla długoletnich małżonków będą zwolnione z podatku? Takimi podarunkami gminy honorują małżonków _ o długoletnim pożyciu _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t85811.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/czeka;nas;podwyzka;podatkow,235,0,617707.html) Czeka nas podwyżka podatków? Podniesiona ma być składka zdrowotna. W zmian ministerstwo proponuje ulgi na polisy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)