Notowania

pit 2013
21.04.2014 07:29

Na rozliczenie PIT masz jeszcze 10 dni. To ostatni dzwonek!

Zeznania podatkowe możemy składać do końca kwietnia. Resort finansów namawia, żeby rozliczać się przez internet.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zeznania podatkowe możemy składać do końca kwietnia. Z danych ministerstwa finansów wynika, że w ubiegłym roku rozliczyło się z fiskusem ponad 24 miliony 324 tysiące podatników.

Resort finansów już wie, że ten rok będzie rekordowy pod względem liczby zeznań rocznych, wysłanych za pośrednictwem internetu. Rzecznik prasowa ministra finansów Wiesława Dróżdż podaje, że do piątku swoje zeznania drogą elektroniczną złożyło w ten sposób blisko 4 miliony osób. To ponad 300 tysięcy więcej niż rok wcześniej.

Wiesława Dróżdż dodaje, że w ubiegłym roku drogą elektroniczną złożono co piątą deklarację. W tym roku, według danych na koniec marca, już co trzecią. Zeznania przez internet wysyłają ci, którzy mają najczęstszy kontakt z komputerami oraz ci, którym trudno jest dotrzeć do urzędów skarbowych. Ponad 50 tysięcy e-pitów wpłynęło od osób powyżej 80. roku życia.

Czytaj więcej w Money.pl
Resort chwali się rekordem. Chodzi o podatki Resort finansów liczy, że w tym roku podatnicy złożą co najmniej pięć milionów e-deklaracji PIT za ubiegły rok.
Zniknie ulga na zakup nowych technologii, w zamian nowe odliczenie W ciągu najbliższych kilku lat zniknie ulga na nabycie nowych technologii, a zastąpi ją ulga podatkowa dla przedsiębiorców prowadzących prace badawczo-rozwojowe.
Tagi: pit 2013, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, podatki, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz