Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie jeździsz windą? Nie zapłacisz podatku

0
Podziel się:

Lokatorzy, którzy mieszkają na parterze i nie korzystają z windy, nie muszą płacić podatku, bo nie uzyskują z tego tytułu tzw. nieodpłatnego świadczenia - wyjaśnia Ministerstwo Finansów.

Nie jeździsz windą? Nie zapłacisz podatku
(Nikada/iStockphoto)

Lokatorzy, którzy mieszkają na parterze i nie korzystają z windy, nie muszą płacić podatku, bo nie uzyskują z tego tytułu tzw. nieodpłatnego świadczenia - wyjaśnia Ministerstwo Finansów.

_ - Lokatorzy, którzy mieszkają na parterze i w związku z tym są zwolnieni z wnoszenia opłat za korzystanie z windy, nie uzyskują nieodpłatnego świadczenia od spółdzielni mieszkaniowej. Tym samym osoby te nie osiągają przychodu w rozumieniu przepisów ustawy PIT _ - poinformowało ministerstwo.

W komunikacie wyjaśniono, że jeśli statut spółdzielni przewiduje, iż opłaty za korzystanie z windy dotyczą wyłącznie lokali położonych na piętrach, są to postanowienia generalne.

_ - Wszystkie osoby, które spełniają określone warunki, czyli w tym przypadku zajmują lokale na parterze, mogą korzystać ze zwolnienia z opłaty za korzystanie z windy. Tego rodzaju bonifikata w opłacie czynszu nie jest więc indywidualna i nie powoduje powstania przychodu _ - oceniło MF.

Resort zapowiedział, że w najbliższym czasie minister finansów przeanalizuje wskazywane przez media interpretacje indywidualne dotyczące tego problemu. Jeżeli okażą się one nieprawidłowe, zostaną zmienione.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ napisał we wtorek, że zdaniem niektórych izb skarbowych, lokatorzy, którzy mieszkają na najniższych kondygnacjach i nie płacą za blokowe windy uzyskują przychód z nieodpłatnych świadczeń, od którego należy zapłacić podatek.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/m269666.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/niekonsekwentny;jak;polski;fiskus,37,0,1475365.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Niekonsekwentny jak polski fiskus O praktyce działania służb podatkowych przekonało się wiele osób, którym dyrektorzy izb skarbowych hurtowo zawiesili wnioski o zwrot pieniędzy zapłaconych na poczet karnego podatku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/m96200.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bez;prowizji;ale;jednak;z;pomoca;posrednika,162,0,1474466.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Bez prowizji, ale jednak z pomocą pośrednika Mieszkania, w przypadku których kupujący mieszkania nie zapłaci pośrednikowi ani złotówki upowszechniły się najbardziej w Gdańsku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/m254041.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mdm;sie;rozpedza;juz;ponad;1300;przyjetych;wnioskow,121,0,1474425.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) MdM się rozpędza. Wystarczy pieniędzy? Młodzi w zdecydowanej większości wybierają mieszkania, których budowa zakończy się w tym roku. Pula pieniędzy topnieje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/m284460.jpg ) ] (http://www.money.pl/sekcja/zmiany-w-vat-2014/zmiany;w;vat;dzis;wazne;glosowania;w;sejmie,111,0,1473135.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ważne zmiany w podatkach. Dziś decyzje Rządząca koalicja odrzuciła poprawki opozycji złożone do rządowego projektu noweli ustawy o VAT, który przewiduje zmiany w zasadach odliczenia podatku od samochodów osobowych.
prawo podatkowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)