Notowania

PIT 2009: Problemy z 1 procentem przez stare bazy urzędów

Fiskus ma nieaktualny spis organizacji pożytku publicznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tiago Estima/Dreamstime.com)

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Andrzej Parafianowicz, nadzorujący pracę administracji skarbowej, spotka się dziś z dyrektorami izb skarbowych, żeby _ przypomni im o obowiązujących procedurach dotyczących przekazywania 1 proc. podatku - podaje resort . _

Administracja podatkowa ma obowiązek przekazać 1 procent na wskazaną organizację, o ile tylko znajduje się ona w prowadzonym przez Ministerstwo Pracy rejestrze Organizacji Pożytku Publicznego.

Do tej pory zdarzały się przypadki, że urzędnik, przyjmujący deklarację sprawdzał tylko, czy organizacja, podana przez podatnika, funkcjonuje w wewnętrznej bazie POLTAX, którą posługują się urzędy. W przeciwnym razie odrzucał prośbę o przekazanie 1 procentu podatku.

Okazuje się jednak, że POLTAX nie jest odpowiednio zaktualizowany, w związku z czym odrzucane były deklaracje, w których wskazywano prawidłowe dane organizacji.

Ministerstwo Finansów wysłało już do lokalnej administracji skarbowej specjalne pismo, z przypomnieniem, że odmówić przekazania darowizny można jedynie gdy organizacja charytatywna nie jest wpisana do rejestru Ministerstwa Pracy - Sprawdź wykaz OPP - stan na dzień 03.02.2010.

* [ **Jak skorzystać z ulgi na dzieci ** ]( http://www.money.pl/podatki/poradniki/artykul/pit;2009;jak;odliczyc;ulge;na;dzieci,48,0,580400.html )
* [ Dla kogo ulga na internet ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/pit;2009;zmniejsz;podatek;dzieki;odliczeniu;internetu,165,0,580517.html )
* [ Kto może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej? ]( http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/pit;2009;-;ulga;rehabilitacyjna,167,0,578983.html )
* [ Jak rozliczyć PIT przez internet? ]( http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/jak;rozliczyc;pit;przez;internet,68,0,579652.html )
Tagi: pit 2009, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz