Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PIT 2010: Blisko milion e-deklaracji

0
Podziel się:

W urzędach skarbowych nie ma tłoku. Jeśli tworzą się kolejki, są krótkie.

PIT 2010: Blisko milion e-deklaracji
(Pryzmat/Dreamstime)
bEUjxfit

Do godziny 13 złożono drogą elektroniczną 931 805 deklaracji podatkowych za ubiegły rok - podało Ministerstwo Finansów. Liczba ta obejmuje elektroniczne formularze między innymi PIT 28, 36, 36L, zarówno z kwalifikowanym podpisem, jak i bez niego.

Podatnicy najchętniej korzystają z możliwości wysyłania PIT bez podpisu kwalifikowanego. W urzędzie skarbowym podatnicy mają czas na rozliczenie do godziny 18.00. Później będą miały do wyboru drogę elektroniczną lub skorzystanie z poczty albo skrzynki podawczej przy urzędzie skarbowym.

Bez kolejek i pośpiechu - tak wygląda ostatni dzień składania PIT-ów za 2010 rok w warszawskim urzędzie skarbowym przy ulicy Lindleya. Większość mieszkańców stolicy już rozliczyła się z fiskusem mówi jedna z urzędniczek, Ewa Skalska.

bEUjxfiv

POSŁUCHAJ URZĘDNICZKI FISKUSA:

Nie wiadomo, ile PITów złożono drogą tradycyjną w skali całego kraju, ale np. w powiecie olsztyńskim w sumie wszystkimi metodami rozliczyło się już 90 procent mieszkańców. - informuje rzeczniczka Izby Skarbowej w Olsztynie - Edyta Ziomek. W Tarnowie również nie rozliczyło się jeszcze 8-10 procent podatników. W tamtejszych urzędach skarbowych kolejki - chociaż niewielkie- jednak są - mówi Danuta Starzyńska naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI URZĘDNICZKI:

- _ Warto upewnić się, że składanie przez nas zeznanie nie zawiera błędów. Co roku w naszych deklaracjach popełniamy te same błędy _- mówi Beata Bagińska, Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Katowicach. - _ Są to błędy w informacjach o zaliczkach potrącanych przez podatnika, brak PESEL czy daty urodzenia przy uldze na dzieci czy też brak podpisu _ - wylicza.

Osoby, które nie złożą na czas swojej deklaracji mogą liczyć się z kilkuset złotowym mandatem karnym oraz naliczeniem odsetek. Po upływie terminu, również małżonkowie tracą prawo do wspólnego rozliczenia. Jeżeli ktoś nie zdąży dzisiaj powinien dostarczyć zeznanie do urzędu jak najszybciej wraz z pisemnym wyjaśnieniem przyczyn opóźnienia - mówi Joanna Korzeniowska z Urzędu Skarbowego Warszawa Środmieście.

bEUjxfiB

POSŁUCHAJ O KONSEKWENCJACH W RAZIE SPÓŹNIENIA:

Powody zwlekania ze złożeniem zeznania są różne. Mniej lub bardziej racjonalne. Lublinianie spotkani w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Lublinie mówią, że nie mieli wcześniej czasu czy też woleli poczekać do ostatniej chwili, uniknąć kolejek czy też nie płacić za wcześnie należnego podatku.

POSŁUCHAJ SKŁADAJĄCYCH PIT W OSTATNIEJ CHWILI:

Podatek można rozliczać do końca kwietnia. Jednak w tym roku, ze względu na to, że ostatni dzień kwietnia przypada w sobotę, czyli w dzień wolny od pracy, rozliczyć można się także dziś.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t90773.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/poradniki/artykul/jak;rozliczyc;pit;przez;internet,233,0,736489.html) Jak rozliczyć PIT przez internet Więcej podatników będzie mogło się rozliczać w sieci. Prostsze będzie rozliczanie się małżonków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t38701.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sa;klopoty;z;rozliczeniem;pit;w;sieci,173,0,820397.html) Są kłopoty z rozliczeniem PIT w sieci Resort finansów przyznaje, że są problemy z wejściem do systemu e-Deklaracje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t138331.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/poradniki/artykul/pit;2010;nie;ryzykuj;za;spoznienie;2;7;tys;zl;kary,65,0,819521.html) PIT 2010: Nie ryzykuj. Za spóźnienie 2,7 tys. zł kary Roczne rozliczenie podatku dochodowego trzeba złożyć do poniedziałku.
bEUjxfiW
pit
kraj
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)