Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PIT 2011. Ważny termin dla pracodawców

0
Podziel się:

Pracodawcy mają jeszcze tylko dwa dni na wydanie pracownikom formularza PIT 11, czyli zestawienia ubiegłorocznych dochodów i pobranych zaliczek.

PIT 2011. Ważny termin dla pracodawców
(Ginasanders/Dreamstime)
bEJJUkGd

Pracodawcom zostały jeszcze tylko dwa dni na wydanie pracownikom formularza PIT 11, czyli zestawienia ubiegłorocznych dochodów i pobranych zaliczek. Rozliczenie pracownicy powinni dostać do końca lutego.

Wiesława Dróżdż z ministerstwa finansów radzi przypomnieć pracodawcom o ich obowiązku, bo niewystawienie PIT-a 11 nie zwalnia pracownika z konieczności rozliczenia się z urzędem skarbowym.

_ - Wtedy sami musimy obliczyć, ile nasz pracodawca wziął zaliczki na poczet zaległego podatku dochodowego i ile też uzyskaliśmy dochodu. To byłoby bardzo trudne, dlatego też warto pamiętać końcem lutego, aby ewentualnie przypomnieć swojemu pracodawcy o takim obowiązku _- powiedziała Dróżdż.

bEJJUkGf

POSŁUCHAJ WIESŁAWY DRÓŻDŻ:

Pracodawcy, który nie obliczy dla pracownika wysokości dochodów i zaliczek na rzecz podatku, grozi kara grzywny od 150 do 3 tysięcy złotych.

Osobom, które dostaną PIT 11, Wiesława Dróżdż radzi możliwie jak najszybsze wypełnienie rozliczenia z podatku zapłaconego w ubiegłym roku.

_ - Po pierwsze zyskujemy święty spokój, co najcenniejsze w tym wszystkim, ale też musimy pamiętać, że wcale nie jesteśmy zobowiązani do zapłaty podatku od razu w dniu, kiedy się rozliczmy, ponieważ taki obowiązek mamy do końca kwietnia. Ale, co korzystniejsze dla podatników, to informacja, że jeżeli oczekujemy zwrotu podatku, to wtedy też możemy spodziewać się szybszego jego zwrotu _- powiedziała Dróżdż.

bEJJUkGl

Czas na rozliczenie się z fiskusem mamy do 30 kwietnia.

Czytaj więcej i PIT-ach w Money.pl
Bezrobocie nie zwalnia z rozliczenia PIT Nawet jeśli nie dostajesz zasiłku z urzędu pracy, możesz być zobowiązany do złożenia rocznego zeznania.
Chcesz ulg podatkowych? To musisz mieć Nie tylko osoby z umową o pracę muszą wypełnić ten formularz. Bez odpowiednich załączników nie dostaniesz ulgi podatkowej.
Prosty sposób, jak płacić niższe podatki Co pozwala na obniżenie dochodu, od którego płacimy fiskusowi daninę?
bEJJUkGG
pit 2011
wiadomości
KOMENTARZE
(0)