Notowania

pit 2009
16.04.2010 07:58

PIT złożyło już 60 procent podatników

Do końca rozliczeń PIT za 2009 rok zostały dwa tygodnie, ale podatnicy się nie spieszą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yuri Arcurs/Dreamstime.com)

Dotychczas, w zależności od regionu kraju, do urzędów skarbowych wpłynęło od 40 do 70 procent deklaracji - wynika z sondy _ Dziennika Gazety Prawnej _ przeprowadzonej w izbach skarbowych.

Do końca rozliczeń PIT za 2009 rok zostały dwa tygodnie. Na razie zeznania podatkowe złożyło co najwyżej o kilka procent więcej osób niż w latach ubiegłych - czytamy w artykule. Liczba składanych PIT-ów za 2009 rok jest różna w poszczególnych urzędach skarbowych. W wojewodztwie kujawsko-pomorskim PIT-y złożyło 69 procent podatników, w małopolskim, świętokrzyskim, pomorskim, łódzkim i śląskim po 60 procent, w warmińsko-mazurskim 67 procent, w woj. mazowieckim - 50 procent, w lubuskim - 63 procent, w lubelskim - 70 procent, a w dolnośląskim - 40 procent.

Pracownicy skarbowi nie spodziewają się kolejek w urzędach w ostatnich dniach kwietnia, choć z pewnością będzie większy ruch niż zwykle. Urzędy wydłużą godziny pracy w ostatnim tygodniu kwietnia - zauważa _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Podatnicy mogą wysłać swoje zeznanie za pośrednictwem poczty lub złożyć osobiście w urzędzie. Można też skorzystać z nowych możliwości, czyli wysłania zeznań za pośrednictwem internetu.

Tagi: pit 2009, pit, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz