Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Płaciłeś podwójny podatek? Ruszyła abolicja

0
Podziel się:

6 października mija termin podjęcia decyzji o skorzystaniu z abolicji za 2002 rok.

Płaciłeś podwójny podatek? Ruszyła abolicja
(PAP/Paweł Kula)

Można już składać wnioski o objęcie abolicją podatkową. 6 października mija termin podjęcia decyzji o skorzystaniu z abolicji za 2002 rok.

Ze składaniem wniosków dotyczących pozostałych lat można poczekać do 6 lutego. Nie warto jednak zwlekać zbyt długo - radzi _ Rzeczpospolita _. Formularze są dość skomplikowane, ponadto trzeba do nich często dołączyć spóźnione zeznanie albo jego korektę.

Na dodatek - zauważa _ Rzeczpospolita _ - część zainteresowanych abolicją może mieć problem ze skorzystaniem z niej. W przepisach zabrakło bowiem kompleksowych regulacji dotyczących małżonków, którzy wspólnie składali zeznanie.

ZOBACZ TAKŻE:

Nie wiadomo, jak urzędy skarbowe będą postępowały, gdy małżonkowie nie porozumieją się w sprawie abolicji. Chodzi bowiem o osoby, które na przykład w 2004 czy 2005 roku rozliczyły się wspólnie, ale dziś już nie są małżeństwem.

Tymczasem w samej Wielkiej Brytanii - pisze dziennik - przez pierwsze półtora roku po wejściu Polski do Unii Europejskiej legalnie pracowało około 200 tysięcy osób.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)