Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent za niższymi podatkami

0
Podziel się

Prezydent wraz z żoną Anną Komorowską spotkali się w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki z mieszkańcami miasta.

Prezydent za niższymi podatkami
(eecpoland.eu)
bDzOfOPV

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział wczoraj w Siedlcach, że będzie pracował na rzecz stworzenia Karty Dużej Rodziny oraz zabiegał o to, by powstał system podatkowy korzystniejszy dla młodych ludzi wychowujących dzieci.

Prezydent wraz z żoną Anną Komorowską spotkali się w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki z mieszkańcami miasta.

Komorowski zapowiedział, że _ będzie intensywnie pracował, by doszło do stworzenia ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, która dawałaby szansę na rozwiązywanie wielu problemów _, z którymi borykają się rodziny wielodzietne. Dodał, że będzie zabiegał m.in. o ulgi komunikacyjne czy łatwy dostęp do instytucji kultury dla takich rodzin.

bDzOfOPX

Ponadto prezydent będzie _ proponował opinii publicznej i rządowi konsekwentne działanie na rzecz systemu podatkowego korzystniejszego dla młodych ludzi, którzy wychowują dzieci _. Według Komorowskiego ulga powinna motywować do posiadania kolejnych dzieci. _ To wielka zmiana, trudna, będę liczył na wsparcie z bardzo różnych kierunków _ - podkreślił prezydent.

Zdaniem Komorowskiego miarą osiągnięć poprzednich lat jest to, że _ w tej chwili prawie 80 proc. Polaków uważa, że ich życie jest dobre, jest lepsze _. Jednak - według prezydenta - te _ polskie satysfakcje z własnego życia _ nie sumują się w _ ogólnopolski poziom satysfakcji i dumy _. _ To jest nasz wielki polski problem _ - stwierdził Komorowski.

Zaznaczył przy tym, że zmiany ustrojowe sprzed 24 lat _ otworzyły ogromną możliwość wydobycia szans _. W tym kontekście mówił, że nierozwiązywanym przez lata problemem był stan polskich dróg, które były _ synonimem nieszczęścia _. _ Mieliśmy kompleksy w stosunku do całego świata (), jesteśmy na takim etapie, kiedy pojawia się gigantyczna szansa nadgonienia zaległości _ - mówił Komorowski.

Prezydent zaznaczył, że postanowił przyjechać do Siedlec, ponieważ chciał pokazać całej Polsce _ niebywałą umiejętność rozwiązywania w sposób odważny _ innego ważnego polskiego problemu, czyli problemu mieszkaniowego.

bDzOfOQd

Przywołał tu stosowane w Siedlcach rozwiązanie, w ramach którego mieszkania komunalne powstają w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, które zaowocowało _ tańszym i chyba efektywniejszym systemem budowania mieszkań komunalnych _. Komorowski pogratulował odwagi władzom Siedlec, bo - jak mówił - w Polsce jest problem z zaufaniem w stosunku do ludzi przedsiębiorczych i prywatnego kapitału.

Prezydent zaznaczył też, że jest to jeden z wariantów skutecznego działania na rzecz polskiej rodziny. Dlatego - jak podkreślił - Siedlce zostały laureatem nagrody pary prezydenckiej w ramach konkursu _ Dobry klimat dla rodziny _.

_ - Tu naprawdę +zgoda buduje+ i wybudowała sporą liczbę mieszkań _ - powiedział prezydent, nawiązując do swojego hasła z kampanii wyborczej.

Przed spotkaniem z mieszkańcami Siedlec prezydent wraz z żoną odwiedzili znajdujący się w tym mieście Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny. Tam Komorowski spotkał się z Siedlecką Radą Biznesu, a pierwsza dama - z nauczycielami akademickimi, studentami niepełnosprawnymi i dziećmi z Uniwersytetu Dziecięcego.

bDzOfOQe

Z Siedlec prezydent udał się do Mrozów, które - jak podkreślał - szczycą się tym, że 80 proc. dzieci objętych jest wychowaniem przedszkolnym. Komorowski ocenił, że to _ gigantyczne osiągnięcie _.

Prezydent podziękował władzom gminy Mrozy za odważne działania na rzecz polskiej rodziny. _ Kiedyś marzyliśmy z żoną, żeby samemu stworzyć dużą rodzinę, wiedząc, że wcale to nie będzie łatwe _ - wspominał. Jak mówił, posiadanie takiej rodziny wiąże się z wyrzeczeniami.

_ - Dzisiaj, kiedy Polska się bogaci, rozwija (), może korzystać z pieniędzy europejskich, można myśleć także o tym, jak pomóc rodzinom _ - mówił Komorowski. Zaznaczył, że jedną z form takiej pomocy jest wychowanie przedszkolne.

Prezydent podczas czwartkowej podróży po Lubelszczyźnie i Mazowszu chodził wspomagając się kulą. Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek poinformowała PAP, że kilka dni temu Komorowski doznał urazu stawu skokowego. Podkreśliła, że podczas oficjalnych uroczystości nie używał kuli. Natomiast, jak dodała, aby nie forsować stawu, podczas wizyty na Lubelszczyźnie i Mazowszu - ze względu na intensywny program - korzystał z kuli.

bDzOfOQf
Czytaj więcej w Money.pl
Dostajemy na dzieci 12 razy mniej niż Francuzi i Niemcy Polityka prorodzinna w Polsce nie istnieje i jesteśmy prawie najgorsi w Europie. Prezydent powtarza to samo.
Kosiniak-Kamysz: z radością przyjmuję inicjatywę prezydenta _ - Prezydencką inicjatywę odczytuję jako poparcie dla działań rządu w perspektywie patrzenia wieloletniego - mówił minister Kosiniak-Kamysz. _
"To ostatni moment na skuteczną akcję" _ - Program można jeszcze adresować do rodziców z wyżu demograficznego _ - powiedział Bronisław Komorowski.
bDzOfOQy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)