Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Problemy z ulgą na internet

Problemy z ulgą na internet

By skorzystać z ulgi internetowej trzeba spełnić kilka warunków. Część z nich wynika wprost z ustawy, a część jest efektem praktyki władz skarbowych, budzącej jednak wątpliwości.

Ulga internetowa pozwala na odliczenie maksymalnie 760 zł rocznie. Możemy ją odliczyć od dochodów uzyskiwanych z tytułu umowy o pracę, zlecenia i umowy o dzieło. Dotyczy wydatków na internet, który użytkujemy w miejscu zamieszkania. To jednak nie wszystkie warunki, które trzeba spełnić. Jednym z nich jest konieczność udokumentowania poniesionych kosztów, ale nie tylko.

By skorzystać z ulgi trzeba spełnić kilka warunków. Część z nich wynika wprost z ustawy, a część jest efektem praktyki władz skarbowych, niejednokrotnie budzącej wątpliwości. Pojawia się wiele pytań dotyczących tej ulgi. Na przykład: czy można odliczyć wydatki na internet z którego nie korzysta się w miejscu zameldowania (np. studenci na stancji), czy można odliczyć inne koszty związane z użytkowaniem internetu, np. zakup modemu, instalację itp.?

Problem pojawia się gdy płacimy operatorowi za tzw. pakiet usług telekomunikacyjnych a na fakturze brak wyszczególnienia dot. dostępu do sieci. Jak wówczas podatnik ma udokumentować swoje prawo do ulgi?
Poza tym czy można odliczyć wydatki poniesione na użytkowanie bezprzewodowego internetu (oczywiste jest, że często nie korzystamy z niego w miejscu zamieszkania)?

> Zobacz odpowiedzi eksperta na powyższe pytania - prawo.money.pl

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Monika532
185.102.190.* 2017-04-17 12:48
od rozliczenia PIT za 2012 nie odliczałam Internetu, czy za pit 2016 mogę go odliczyć?
olala898
109.241.254.* 2017-04-08 18:13
Witam,
Czy jeśli ktoś nigdy nie odliczał internetu czy może to zrobić w rozliczeniach za 2016?
Wydatki za internet poniesione w 2016 roku.
Czy taka ulga nie przysługuje w takim wypadku?
2017-03-14 20:20
Jeszcze mam pytanie jak wyglada sytuacja rozliczenia za internet gdy
1) ktos ma internet od np pazdziernika jest sens rozliczac czy poczekac i za rok zeby nie zmarnowac roku
2 czy jesli ktos rozliczal sie w poprzednich latach nie pamietam roku dawno to bylo i czy teraz mozna ,sytuacja tesciowej kiedys sie rozliczali pozniej juz nie mozna bylo
Zobacz więcej komentarzy (161)