Notowania

pit 2010
28.03.2011 08:55

Rekordowe PIT-y w sieci. Nie boimy się

Polacy coraz częściej korzystają z internetu przy rozliczaniu się z urzędem podatkowym.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Polacy coraz częściej korzystają z internetu przy rozliczaniu się z urzędem podatkowym. W tym roku z e-deklaracji skorzystało już 345 tysięcy osób - to o 20 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym. *

Zdaniem rzecznik administracji podatkowej w Ministerstwie Finansów Wiesławy Dróżdż Polacy po prostu przestali się bać internetu i wysyłania PIT-ów drogą elektroniczną.

Wiesława Dróżdż, w Sygnałach Dnia powiedziała, że drogą elektroniczną można składać praktycznie wszystkie rodzaje PITów. Dodatkowo w tym roku małżonkowie nie muszą chodzić osobiście do urzędu, żeby rozliczyć się wspólnie z podatku rocznego przez internet. E-deklaracja nie wymaga też podpisu elektronicznego.

POSŁUCHAJ WIESŁAWY DRÓŻDŻ:

Od początku wprowadzenia e-deklaracji prym w rozliczaniu przez sieć wiedzie województwo mazowieckie. Zaraz potem są Śląsk i Małopolska. Rzecznik administracji podatkowej Ministerstwa Finansów poruszyła też na antenie Polskiego Radia sprawę anonimów.

Dróżdż przyznała, że wiele z tych pism jest dyktowanych zwyczajną ludzką zawiścią. Jednak są również takie anonimy, które urzędnicy sprawdzają. Chodzi między innymi o pisma, do których są dołączone wyglądające na wiarygodne kserokopie dokumentów. - _ Wtedy taki anonim sprawdzamy, analizujemy czy w piśmie może być prawda _ - powiedziała Dróżdż.

Tagi: pit 2010, pit, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz