Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
14.02.2006 13:43

Rokita: Dwie stawki PIT krokiem do podatku liniowego

Zmiana ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zakładająca dwie stawki - 18 proc. i 32 proc., to pierwszy krok do ustanowienia podatku liniowego, uważa lider Platformy Obywatelskiej Jan Rokita. Jego zdaniem projekt podatkowy Platformy powinien być przegłosowany w Sejmie. / ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zmiana ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zakładająca dwie stawki – 18 proc. i 32 proc., to pierwszy krok do ustanowienia podatku liniowego, uważa lider Platformy Obywatelskiej Jan Rokita. Jego zdaniem projekt podatkowy Platformy powinien być przegłosowany w Sejmie. *
„Traktujemy 18% i 32% jako pierwszy krok do podatku liniowego” – powiedział Jan Rokita podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Rokita dodał jeszcze, że projekt ustawy podatkowej uwzględniającej ulgę na dzieci są „sensownym krokiem w kierunku polityki prorodzinnej, na pewno lepszym niż ‘becikowe’”
Zdaniem lidera PO, projekt podatkowy Platformy powinien być przegłosowany w Sejmie.

„Byłbym zaskoczony, gdyby Samoobrona, PiS i LPR zagłosowały przeciwko. Zakładam, że są to projekty, które niezależnie od istnienia ‘trójporozumienia’, powinny uzyskać poparcie przygniatającej większości Sejmu i o to będziemy zabiegać” – powiedział.

Rokita poinformował również, że PO złoży projekt ustawy podatkowej w ciągu najbliższych kilku dni.

Tagi: podatki, pit, rokita, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz