Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
14.05.2008 11:44

Rosja zreformuje podatki

Rosjanie szykują znaczną obniżkę stawki VAT i podatku socjalnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/DPA)

Rosjanie zamierzają wziąć się za zdecydowane obniżanie podatków i reformę systemu podatkowego. Liczą, że w ten sposób zwiększą zainteresowanie inwestorów i uniezależnią gospodarkę od branży wydobywczej.

Zmiany najprawdopodobniej dotyczyć będą obniżki stawki VAT oraz podatku socjalnego od osób fizycznych donosi _ WSJ Polska _. Już w sierpniu rosyjski rząd może przedstawić projekt obniżki podatku VAT. Oznacza to, że zmiany w tym zakresie mogłyby wejść w życie najwcześniej w 2010 roku. Dziś stawka VAT w Rosji wynosi 18 proc. Rosyjscy eksperci przewidują, że stawka tego podatku spadnie do 15 proc. czyli minimalnego poziomu wymaganego w UE. Są jednak głosy, że obniżka może sięgnąć nawet poziomu 12- 13 proc.

Cięcia podatków mają objąć też podatek socjalny (odpowiednik polskich składek ZUS) , którego stawka wynosi obecnie 13 proc. Poza tym Rosjanie chcą tak zmienić swój system rozliczania podatku VAT, aby był zbliżony do tego obowiązującego w UE. Miałoby to usprawnić Rosji wymianę handlową z krajami UE.

Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz