Notowania

podwyżka podatków
05.09.2011 08:32

Rostowski: 2012 r. bez podwyżek podatków

- Zawsze robimy absolutnie wszystko, aby podatków nie podnosić.- zadeklarował minister finansów Jacek Rostowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

_ - W 2012 roku nie będzie podwyżek podatków _ - zadeklarował minister finansów Jacek Rostowski.

_ - Zawsze robimy absolutnie wszystko, aby podatków nie podnosić. PO chce podatki utrzymać na niskim poziomie _ - powiedział minister Rostowski w radiu RMF FM.

-_ Nie widzę żadnego powodu, żeby VAT był podniesiony w przyszłym roku - absolutnie żadnego powodu. W ramach tego, co można dzisiaj przewidzieć, polska gospodarka wchodzi w przyszły rok silna. Widzimy, co się stało, jakie były naprawdę znakomite wyniki w drugim kwartale tego roku, kiedy mieliśmy wzrost gospodarczy, kwartał do kwartału, dziesięciokrotnie większy niż w Niemczech. Musimy być też świadomi tego, że na świecie są bardzo poważne zagrożenia, ale ja na przyszły rok podwyższenia podatków nie przewiduję _ - powiedział Rostowski.

KALKULATOR PŁAC

Typ umowy:
Miesięczne zarobki: wspólne rozliczenie z małżonkiem oprócz umowy o pracę otrzymuję dochody z innych źródeł autorskie koszty uzyskania przychodu - 50%
Miesięczne zarobki:

Minister dodał, że nie są obecnie planowane żadne zmiany w podatku PIT, a szczególnie podniesienia podatku dla najbogatszych. Uważa wręcz, że w przyszłości obowiązujące obecnie poziomy 18 proc. i 32 proc. powinny zostać obniżone.

_ - To jest skala najlepsza, jaką możemy osiągnąć w tej chwili, w tych nadal trudnych warunkach, w której na świecie są dalej bardzo poważne zagrożenia. Chciałbym po tym kryzysie móc tę wyższą stawkę, także dla tych osób obniżyć, ale to byłoby możliwe dopiero po na przykład obniżeniu obecnej 23-proc. stawki VAT z powrotem do 22 proc. _ - podkreślił Rostowski

Czytaj więcej o podatkach i planach ministra finansów
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t135937.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/wieloletni;plan;finansowy;rzad;dazy;do;podniesienia;cit,37,0,811045.html) Wieloletni Plan Finansowy: Rząd dąży do podniesienia CIT Money.pl jako pierwszy przeprowadził analizę ekonomiczną Wieloletniego Planu Finansowego Państwa. Dochody tylko z podatku CIT w 2014 r. mają być o ponad 90 procent wyższe niż w 2010.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/t135311.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sld;pyta;rzad;zamierzacie;podniesc;podatki,9,0,812553.html) SLD pyta rząd: Zamierzacie podnieść podatki? Money.pl jako pierwszy przeanalizował Wieloletni Plan Finansowy Państwa. Błochowiak: _ W dokumencie rząd nie wspomina, jak zamierza osiągnąć ogromne wypływy do budżetu z tytułu podatków _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t86632.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rostowski;ujawnil;co;zrobi;z;ofe;po;wyborach,54,0,895542.html) Rostowski mówi, co czeka OFE po wyborach Zdaniem ministra finansów nie ma powodów do niepokoju o kondycję gospodarki.
Tagi: podwyżka podatków, podatki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz