Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd nie obniży akcyzy. Money.pl protestuje!

0
Podziel się:

Taką decyzję podjęli przywódcy koalicji na poniedziałkowym spotkaniu w Kancelarii Premiera.

Rząd nie obniży akcyzy. Money.pl protestuje!
(PAP/Radek Pietruszka)

*Taką decyzję podjęli przywódcy koalicji na poniedziałkowym spotkaniu w Kancelarii Premiera. *
Według nieoficjalnych informacji _ Dziennika __ _, Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka przekonały do tego argumenty ministra finansów Jacka Rostowskiego, którego zdaniem obniżka akcyzy o zaledwie 15 groszy to dwa miliardy złotych mniej w budżecie.

- _ Tymczasem wcale nie mamy pewności, ze obniżka spowoduje spadek cen na stacjach _ - mówi wiceszef klubu Platformy Obywatelskiej Grzegorz Dolniak.

*Money.pl od poniedziałku na stronie AKCYZA.MONEY.PL apeluje do rządzących o obniżenie akcyzy na paliwa. Tam też zbierane są głosy internautów, które redakcja portalu przekaże premierowi, ministrowi finansów i innych politykom. *

Stanisław Żelichowski, szef klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego przypomina, że normy unijne pozwalają na zmniejszenie akcyzy na olej napędowy tylko o 1,6 grosza. Jeśli chodzi o benzynę, możliwa jest obniżka o 48 groszy.

W piątek w Sejmie ma się odbyć głosowanie nad wotum nieufności dla szefa resortu finansów. Obniżki akcyzy na paliwa żądają Prawo i Sprawiedliwość oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej. Politycy opozycji mówią, ze rząd i tak będzie zmuszony do hamowania wzrostu cen paliw przez protesty społeczne - pisze _ Dziennik _.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)