Notowania

pit
16.10.2012 14:39

Ulga na internet. Senator chce jej przywrócenia

Przewodniczący senackiej komisji budżetu i finansów publicznych Kazimierz Kleina (PO) zapowiedział złożenie poprawki do noweli ustawy o PIT, przywracającej ulgę na internet, którą Sejm wykreślił z ustawy o PIT w ostatni piątek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wagg66/sxc.hu)

Przewodniczący senackiej komisji budżetu i finansów publicznych Kazimierz Kleina (PO) zapowiedział złożenie poprawki do noweli ustawy o PIT, przywracającej ulgę na internet, którą Sejm wykreślił z ustawy o PIT w ostatni piątek.

W sobotę resort finansów poinformował, że co prawda Sejm uchwalił ustawę, która m.in. likwiduje ulgę internetową (rozwiązanie to przewidywał rządowy projekt zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych), jednak - jeśli na etapie prac nad ustawą w Senacie - zostanie zgłoszona poprawka, która utrzyma ulgę dla nowych użytkowników internetu, to ministerstwo finansów nie będzie się jej sprzeciwiać.

Kleina poinformował, że złoży poprawkę na posiedzeniu senackiej komisji budżetu i finansów publicznych, która zbiera się we wtorek. _ - Poprawka przewiduje, że ulga będzie przysługiwać osobom, które w latach 2005-2011 nie korzystały z tej ulgi, oraz tym, którzy w roku 2012 po raz pierwszy zaczęły ją odliczać _ - powiedział Kleina.

Wyjaśnił, że odliczyć będzie można - tak jak obecnie - 760 zł, jednak ulga ta będzie przysługiwała tylko przez dwa kolejne lata. Zgodnie z propozycją senatora poprawka miałaby zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2013.

Minister finansów Jacek Rostowski poinformował w sobotę, że ulga internetowa nie będzie zlikwidowana. Dodał jednak, że według niego spełniła ona już swoją funkcję i zostanie zmodernizowana. Wyjaśnił, że będzie tak skonstruowana, by pomagała ludziom, którzy pierwszy raz zaczynają korzystać z internetu, a nie tym, którzy korzystają z niego już od wielu lat.

W piątek Sejm uchwalił nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która ogranicza przywileje dla twórców - szczególnie dla tych, którzy osiągają wysokie dochody; likwiduje od przyszłego roku ulgę internetową oraz modyfikuje ulgi na dzieci.

Czytaj więcej w Money.pl
PSL poległ w pojedynku o zmiany w PIT Ludowcy bronili ulgi na internet. Zostali przegłosowani w sejmowej komisji finansów publicznych.
Dajemy im miliony. Połowa idzie na reklamę Kampanie reklamowe, które mają zachęcić podatników do przekazania jednego procentu podatku, kosztują krocie.
Zobacz, którzy posłowie są za likwidacją ulg Zmiany w przepisach sprowadzają się do trzech elementów: ograniczenia przywilejów dla twórców - szczególnie dla tych, którzy osiągają wysokie dochody; likwidacji ulgi internetowej oraz modyfikacji ulgi na dzieci.
Tagi: pit, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, podatki, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz