Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

We Francji fiskus będzie ścigał bogatych

0
Podziel się

Premier Francji zapowiada, że rząd przygotuje nowy projekt 75-procentowego podatku dla zarabiających ponad milion euro.

Jean-Marc Ayrault, premier Francji
Jean-Marc Ayrault, premier Francji (SALOM-GOMIS SEBASTIEN/SIPA/EAST NEWS)
bCYsavIR

Premier Francji zapowiada, że rząd przygotuje nowy projekt 75-procentowego podatku dla zarabiających ponad milion euro. Fakt odrzucenia przez Trybunał Konstytucyjny dotychczasowej ustawy wciąż wzbudza żywe emocje.

Prawicowa opozycja i centryści nie kryją satysfakcji, iż prawomocność ustawy zakwestionował Trybunał Konstytucyjny. Pomysł prezydenta Francois Hollande'a opodatkowania zarabiających ponad milion euro rocznie uznano za cios zadany rozwojowi gospodarczemu. Z decyzji Trybunału cieszą się władze futbolu zawodowego, które bały się masowej emigracji z Francji najlepszych, czyli najlepiej opłacanych piłkarzy.

Premier Jean-Marc Ayrault zapewnia, że socjaliści nie zrezygnują z tego projektu, który określa mianem patriotycznego. _ Więcej czasu poświęcimy na dopracowanie projektu - tak, aby był on zgodny z zamierzeniami prezydenta i nie stał w sprzeczności z konstytucją. Najpóźniej wejdzie on w życie w 2014 roku, czyli będzie dotyczyć zarobków z roku 2013 _.
75-procentowy podatek był jedną z głównych przedwyborczych obietnic Francois Hollande'a, który szuka środków na ograniczenie deficytu skarbu państwa.

bCYsavJu
KOMENTARZE
(0)