Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wiceminister Neneman odwołany

0
Podziel się:

Premier odwołał Jarosława Nenemana z funkcji wiceministra finansów. O odwołanie Nenemana zwróciła się w środę do premiera minister finansów Teresa Lubińska. Neneman w momencie zmiany ekipy rządowej, podobnie jak wszyscy rządowi urzędnicy, podał się do dymisji.

*Premier odwołał Jarosława Nenemana z funkcji wiceministra finansów. O odwołanie Nenemana zwróciła się w środę do premiera minister finansów Teresa Lubińska. Neneman w momencie zmiany ekipy rządowej, podobnie jak wszyscy rządowi urzędnicy, podał się do dymisji. *
Środowe "Życie Warszawy" zacytowało wypowiedź wiceszefa resortu finansów Jarosława Nenemana na temat ewentualnej podwyżki akcyzy na gaz. Neneman zauważył, że Polska jest jednym z nielicznych krajów, "gdzie są tak duże różnice w cenie benzyny i autogazu". "To w przyszłości musi się zmienić" - powiedział "ŻW" Neneman. Ciesiołkiewicz już wcześniej zapewnił, że rząd nie planował i nie planuje podwyżki akcyzy na gaz.

Rzecznik rządu przypomniał, że Neneman w momencie zmiany ekipy rządowej, podobnie jak wszyscy rządowi urzędnicy, podał się do dymisji - teraz zostanie ona przyjęta.

Środowe "Życie Warszawy" zacytowało wypowiedź wiceszefa resortu finansów Jarosława Nenemana na temat ewentualnej podwyżki akcyzy na gaz. Neneman zauważył, że Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie są tak duże różnice w cenie benzyny i autogazu. "To w przyszłości musi się zmienić" - powiedział Neneman.

Ciesiołkiewicz zapewnił w środę PAP, że rząd nie planował i nie planuje podwyżki akcyzy na gaz.

Według "ŻW" w Ministerstwie Finansów trwają prace nad projektem umożliwiającym szefowi tego resortu ustalanie podatku drogą rozporządzenia, czyli bez zgody posłów. Jak pisze dziennik, maksymalna stawka ma wynosić aż dwa tysiące złotych od tysiąca litrów, czyli pięć razy więcej niż dziś. Jak podaje dziennik, prace nad tym projektem nadzoruje właśnie Neneman.

Ciesiołkiewicz powiedział, że nie ma żadnych podstaw do formułowania tez, iż resort finansów dąży do podniesienia akcyzy na gaz. Jak zapewnił, ministerstwo nie ma takich planów.

podatki
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)