Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
benzyna
25.04.2006 13:19

Wzrośnie akcyza na benzynę

Od 1 stycznia akcyza na paliwo wzrośnie o 25 groszy za litr. Tym samym powróci ona do poziomu z września 2005 roku - zapowiedział wiceminister finansów Mirosław Barszcz. Zdementował on także informacje, że resort finansów planował wprowadzenie podatku katastralnego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Od 1 stycznia akcyza na benzynę wzrośnie o 25 groszy za litr. Tym samym powróci ona do poziomu z września 2005 roku - zapowiedział wiceminister finansów Mirosław Barszcz. Zdementował on także informacje, że resort finansów planował wprowadzenie podatku katastralnego.

Rzad planuje od 1 stycznia powrót akcyzy na benzynę do poziomu z września 2005 roku - zapowiedział wiceminister finansów, Mirosław Barszcz. Spowoduje to jej wzrost o 25 groszy za litr.

Podwyżka akcyzy na gaz płynny może dać budżetowi nawet 600 mln zł rocznie wpływów.Pod koniec marca wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska, informowała, że akcyza na benzynę, która została zmniejszona we wrześniu 2005 roku o 25 groszy na litrze powróci do poprzedniego stanu w roku 2007.

Powiedziała też wówczas, że inne podwyżki akcyzy nastąpią także w 2007 roku.

*Nie było planów wprowadzenia katastru *
Wiceminister finansów Mirosław Barszcz zdementował również informację, że resort planował wprowadzenie podatku katastralnego.

Mirosław Barszcz: Nigdy nie planowaliśmy wprowadzić katastru, ani tylnymi drzwiami, ani oknemDodał, że był przygotowywany projekt nowego podatku, który zakładał połączenie trzech różnych podatków: od nieruchomości, rolnego i leśnego, ale prace nad tą ustawą zostały wstrzymane w połowie marca.

„Nie były natomiast planowane zmiany, jeśli chodzi o sposób naliczania (wymiaru) tego podatku” - powiedział Barszcz.

We wtorek "Dziennik" podał, ze Ministerstwo Finansów planowało podatek zakładający zniesienie dotychczasowych podatków: rolnego, od nieruchomości i leśnego i zastąpienie go jednym.

Tagi: benzyna, paliwa, akcyza, wiadomości, gospodarka, podatki, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-12-2019

MmNo to moze elektorat pisowsi sie obudzi ,i da odpowiedz w wyborach pprezydenckich

Rozwiń komentarze (1)