Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kredyt zaufania

0
Podziel się:

Na stole rozłożony plan zabudowy przestrzennej. Obok leży szczegółowy plan działki budowlanej, a z lewej strony rozłożone katalogi z kafelkami, zabudową kuchenną a także poradnik z cyklu „Jak założyć ogród”.

Kredyt zaufania

Na stole rozłożony plan zabudowy przestrzennej. Obok leży szczegółowy plan działki budowlanej, a z lewej strony rozłożone katalogi z kafelkami, zabudową kuchenną a także poradnik z cyklu „Jak założyć ogród”. Tak najczęściej zaczynają się marzenia o własnym domu. I przejście do etapu jego realizacji – ile to będzie kosztować. Na szczęście oferta kredytowa jest bardzo szeroka, bez trudu można znaleźć ofertę dla siebie i przystąpić do podpisania umowy kredytowej. Czy myślisz wtedy o ubezpieczeniu?

Ubezpieczenie inwestycji na pewno będzie jednym z wymogów zabezpieczenia kredytu. Banki najczęściej oferują wtedy swoim klientom gotowe rozwiązania współpracującej z nimi firmy ubezpieczeniowej. Na pierwszy rzut oka cieszysz się z takiego rozwiązania. I tak głowę masz zaprzątniętą formalnościami, zbieraniem wymaganych zaświadczeń, szukaniem ekipy budowlanej i całą serią rzeczy towarzyszących rozpoczęciu budowy swojego przecież wymarzonego domu. Z pięknym ogrodem. Gdzie może zatem być pułapka?

Wybierając gotową polisę dołączaną przez bank można stracić wiele przez fakt, że masz do czynienia z pracownikiem banku, a nie agentem ubezpieczeniowym, który znając ofertę ubezpieczeniową oraz szczegóły Twojej inwestycji jest w stanie doradzić taki zakres ubezpieczenia, który w sposób rzeczywisty będzie pokrywał Twoje faktyczne potrzeby, nie narażając Cię na dodatkowe koszty. Polisa zaproponowana przez Bank to z reguły oferta prosta, wystandaryzowana, z podstawowym zakresem, odpowiadająca w pierwszej kolejności na zapotrzebowanie banku i nie dająca możliwości negocjowania warunków umowy.

Tylko indywidualne ubezpieczenia mieszkania czy domu pozwalają optymalnie dopasować warunki umowy do sytuacji Klienta – w zależności od zakresu prowadzonych prac budowlanych, etapu tych prac oraz wielkości zgromadzonego na budowie mienia. Jeśli sam nie wiesz jak powinna być skonstruowana Twoja indywidualna polisa, obdarz kredytem zaufania eksperta, tj. doradcę ubezpieczeniowego, który nie tylko przeprowadzi analizę Twoich potrzeb ale również pomoże wybrać odpowiedni wariant ubezpieczenia.

Dobrze przygotowana polisa musi spełniać Twoje kryteria, a nie być jedynie dodatkową „podkładką” w dokumentacji banku. Najważniejszy jest zakres ubezpieczenia czyli zdarzenia, za które Ubezpieczyciel będzie ponosił odpowiedzialność oraz definicje przedmiotu ubezpieczenia. Pod pojęciem budynku Ubezpieczyciele w swoich ofertach mogą w różnym zakresie ponosić odpowiedzialność. W interesie klienta jest, aby to pojęcie było najszersze i obejmowało budynek jako jedną funkcjonalną całość. Nie tylko np. stan surowy, ale również wszelkie instalacje znajdujące się wewnątrz budynku oraz wewnętrzne wyposażenie w tzw. stałe elementy np. podłogi, wykładziny ścian, zabudowy wnęk, biały montaż a nawet meble kuchenne wykonane na wymiar wraz z zamontowanym w nich już sprzętem zmechanizowany. Ubezpieczenie budynku w budowie ma za zadanie ochronę mienia na każdym etapie prac budowlanych, montażowych oraz wykończeniowych. Ubezpieczenie w PZU oprócz ubezpieczenia budynku w budowie zapewnia ochronę składowanych na terenie posesji
materiałów budowlanych, instalacyjnych lub elektrycznych przeznaczonych do wbudowania lub zamontowania. Standardowa ochrona budynków w budowie z reguły zawiera ochronę ubezpieczeniową od zdarzeń losowych czyli: ognia, huraganu, zalania, śniegu czy powodzi. W ubezpieczeniu zawieranym indywidualnie istnieje jednak dodatkowa możliwość rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej o kradzież z włamaniem na elementy i przedmioty znajdujące się wewnątrz budynku. Wymogiem jednak zawarcia takiego ubezpieczenia jest to, aby budynek znajdował się już w stanie zamkniętym .

Czy warto zatem pomimo tylu formalności zadać sobie dodatkowy trud na poszukanie własnego ubezpieczyciela?

Tutaj odpowiedź zdaje się nasuwać sama. Nikt nie zabroni Ci tego nie robić. Przy podejmowaniu ostatecznej decyzji pamiętaj jedynie o tym, by naprawdę być przezornym. Myśląc o kredycie zaufania miej na względzie również, czy korzystasz z usług sprawdzonego i obdarzonego zaufaniem społecznym ubezpieczyciela. Na rynku jest przecież jest tak wielki wybór. Dlaczego nie skorzystać z firmy posiadającej największe doświadczenia, jaką jest PZU?

Dzięki rozwiązaniom zaproponowanym przez agenta ubezpieczeniowego PZU zyskujesz coś bezcennego – świadomość, że przestajesz się martwić o swoją inwestycję wiedząc, że jej losy są w dobrych rękach, a polisa została przygotowana specjalnie do Ciebie i uwzględnia każdy detal Twoich planów. Wszak z każdą inwestycją jest trochę jak z loterią, a pewne jest tylko jedno: z rozpoczęciem inwestycji budowy własnego domu związany jest niejeden stres. Wybierając dobrego ubezpieczyciela jesteś w stanie zapobiec wielu stresom na przyszłość.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)