Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Czerwińska dla money.pl: Polski exit tax jednym z bardziej łagodnych w Europie

 

- Wszystkie kraje członkowskie muszą wprowadzić ten podatek – mówi money.pl minister finansów Teresa Czerwińska o exit tax. Jak dodaje, dzięki niemu firmy będą działały na uczciwszym rynku, bo skończy się optymalizacja podatkowa.

- Nasze rozwiązania są jednymi z bardziej przyjaznych. Stawki podatkowe są na poziomie niskim w porównaniu do innych krajów – tłumaczy Czerwińska.

Podaje tu przykład Hiszpanii gdzie stawka ma wynosić ponad 30 proc., a w Polsce 19 proc. Minister przypomina, że zaproponowano też próg 2 mln zł bez opodatkowania, podczas gdy w innych krajach jest to kwota nawet kilkunastokrotnie mniejsza.

W studio money.pl w Krynicy Teresa Czerwińska przypomniała też, że w przyszłym roku większość Polaków nie będzie musiało się samemu rozliczyć. PIT zostanie zaksięgowany automatycznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl


Już 19 września premiera książki pt. Łowcy z kotłowni. Dziki świat finansowych naciągaczy

pit, podatki, minister finansów, raje podatkowe, danina, czerwińska, exit tax
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
vv
2018-09-13 13:32
Piszą same trole PO - i pszą bzdury na kółkach jak zwykle.
tax
2018-09-13 13:30
a ile wynosi stopa wolna od podatku co?
PIS to komunisci
2018-09-13 12:50
PIS to zwykli komuniści czyli raj dla obiboków żyjących z programów socjalnych i urzedników, a jednocześnie piekło dla ludzi ambitnych tyrających na obiboków którzy odbierają im w podatkach włożony wysiłek i dzielą między siebie. Takie działania w dłuższym terminie prowadzą do kryzysu (już to przerabialiśmy). Oczywiście ambitni chętnie wyjechaliby z kraju funkcjonującego na takich zasadach ale musi być jakieś źródło dochodów dla obiboków więc plan jest taki aby zrobić sobie niewolników i uwięzić pracowitych w kraju grożąc podatkiem emigracyjnym jednocześnie okradając ich jak się da.
Pokaż wszystkie komentarze (155)