Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Allianz liczy na około 40 mln zł zysku

0
Podziel się:

Grupa Allianz Polska zamierza zwiększyć zysk netto do około 40 mln zł w 2004 roku z 23,8 mln zł zanotowanych w roku ubiegłym - poinformował w środę dziennikarzy Paweł Dangel, prezes Allianz Polska.

bEUZDexx

"Przewidujemy, że składka netto będzie w tym roku rosła na poziomie kilkunastu procent. Zamierzamy osiągnąć rentowność bliską 40 mln zł" - powiedział Dangel.

Dodał, że w tym roku segment ubezpieczeń majątkowych powinien zarobić około 20 mln zł, ubezpieczenia na życie powinny przynieść 2 mln zł dochodu, a PTE może zanotować nawet 19,5 mln zł zysku.

Paweł Wojciechowski, prezes PTE Allianz Polska powiedział, że ostateczny poziom zysku PTE będzie zależał od rozwiązania rachunku rezerwowego.

bEUZDexz

"Wartość rachunku rezerwowego szacujemy na ponad 12 mln zł, jeśli go rozwiążemy w tym roku, to zysk PTE może sięgnąć 19,5 mln zł" - dodał.

W ubiegłym roku Grupa Allianz Polska zanotowała 23,8 mln zł zysku z czego 17,4 mln zł wypracowane zostało przez ubezpieczenia majątkowe, 1 mln zł przez ubezpieczenia na życie, a 5,4 mln zł - PTE Alllianz Polska.

Dangel powiedział PAP po konferencji, że w lutym Allianz uruchomił Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

Szef Allianza nie podał jednak bliższych szczegółów.

bEUZDexF

"Zaczęliśmy już zbieranie środków, ale o planach i działalności naszego TFI poinformujemy na odrębnej konferencji"- powiedział Dangel.

Wcześniej w wywiadzie dla PAP prezes Allianz TFI Andrzej Burża poinformował, że Allianz TFI zamierza początkowo utworzyć trzy fundusze otwarte inwestujące na krajowym rynku, głównie w papiery skarbowe emitowane przez Ministerstwo Finansów i Narodowy Bank Polski, akcje spółek giełdowych oraz zbywalne wierzytelności.

Burża mówił wtedy, że Allianz oczekuje, że w pierwszym roku działalności TFI zbierze od inwestorów środki w wysokości 200 mln zł.

bEUZDeya
wiadomości
porady
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)