Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amerykanie dostaną ubezpieczenia zdrowotne

0
Podziel się:

Obama: Po stu latach starań zreformujemy system służby zdrowia.

Amerykanie dostaną ubezpieczenia zdrowotne
(PAP/EPA)

*Barackowi Obamie uda się zrealizować najważniejszą obietnicę wyborczą - reformę systemu ubezpieczeń zdrowotnych w USA. W sobotę Demokraci zapewnili sobie potrzebne do przegłosowania reformy 60 głosów w stuosobowym Senacie. *

Aby udobruchać centrowych senatorów, Demokraci zrezygnowali z koncepcji ubezpieczyciela państwowego, który miał konkurować z prywatnymi. Kompromis dotyczy także aborcji, która miała być opłacana z ubezpieczeń współfinansowanych przez państwo. Zgodnie z poprawką - będą o tym decydowały władze stanowe.

_ - Po prawie stu latach starań jesteśmy o krok od urzeczywistnienia reformy służby zdrowia - _ mówił uradowany Obama.

ZOBACZ TAKŻE: USA: Walka o państwowy fundusz ubezpieczeń zdrowotnych
Nowa ustawa ma umożliwić ubezpieczenie dodatkowych 30 milionów Amerykanów. Dziś bez ubezpieczenia jest 46 milionów. Państwo ma dopłacać do ich polis.

Prawie 900 miliardów dolarów, które są na to potrzebne w najbliższej dekadzie ma pochodzić w połowie z podwyżek podatków, a w połowie z oszczędności w państwowym systemie zdrowotnym dla emerytów Medicare. M.in. dlatego ustawa jest niepopularna - według średniej z sondaży z ostatniego tygodnia popiera ją tylko 38 wyborców, a 52 proc. nie chce jej uchwalenia.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)