Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chlebowski: Podatek Religi zniknie

"Koniec z opłacaniem leczenia ofiar wypadków ze składek OC" - zapowiada Zbigniew Chlebowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

"Podatek Religi na pewno zostanie zlikwidowany" - zapowiadaZbigniew Chlebowski. Rząd chce skończyć z leczeniem ofiar wypadków ze składek OC.

Szef Klubu PO nie powiedział jednak w jaki sposób miałyby zostać zrekompensowane wpływy z tego podatku. Zostały one zapisane w planach budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia na 2008 rok. Poseł Platformy zapewnia, że nowe rozwiązanie nie będzie w rzeczywistości kolejnym podatkiem.

Podatek Religii został wcześniej zaskarżony przez PO do Trybunału Konstytucyjnego. W założeniu pieniądze z tego świadczenia miały iść na leczenie ofiar wypadków drogowych.

"Na razie robimy analizę w jaki sposób zrekompensować te wpływy. Może uda się nam znowelizować ustawę o podatku Religii jeszcze w tym roku" - dodaje poseł PO.

"Trzeba wprowadzić czytelny mechanizm. Świadczenia na rzecz osób, które uległy wypadkom muszą pochodzić od firm, które ubezpieczają sprawcę wypadków" - tłumaczy przewodniczący Komisji Finansów Publicznych.

| Podatek Religi |
| --- |
| Od lipca koszt leczenia ofiar wypadków drogowych pokrywany był ze składek OC, płaconych obowiązkowo przez wszystkich kierowców. Od nazwiska pomysłodawcy - Zbigniewa Religi - system został nazwany "Podatkiem Religi". |

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: chlebowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, ubezpieczenia, polityka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz