Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne odliczymy od dochodu

0
Podziel się:

Kopacz: To dodatkowo prawie 28 mld zł w systemie.

Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne odliczymy od dochodu
(PAP/Paweł Kula)
bETRwzqt

Według założeń ministerstwa zdrowia, dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne można będzie odliczyć od dochodu w zeznaniu podatkowym. Kierownictwo resortu przyjęło założenia do projektu ustawy o dobrowolnych, dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych. Ubezpieczenia mają objąć leczenie szpitalne, ambulatoryjne i refundację leków.

Minister zdrowiaEwa Kopaczpoinformowała, że uruchomienie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych pozwoli zasilić publiczne placówki, przede wszystkim szpitale, dodatkowymi środkami. _ To jest prawie 28 miliardów złotych, które mogą wejść do systemu poprzez firmy ubezpieczeniowe i zasilić polskie szpitale i placówki _ - powiedziała minister.

POSŁUCHAJ EWY KOPACZ:

Minister Kopacz zapewniła, że zapisy ustawy mają także zabezpieczyć dostęp i odpowiednią jakość usług medycznych dla pacjentów, którzy będą korzystać jedynie z obowiązkowych ubezpieczeń.

bETRwzqv

_ - Pieniądze, które są teraz wydatkowane poza Narodowym Funduszem Zdrowia, to jest ponad połowa tego czym dysponuje fundusz _ - mówiJakub Szulc, wiceminister zdrowia.

POSŁUCHAJ JAKUBA SZULCA:

Według pojawiających się w mediach szacunków system powszechnej opieki zdrowotnej ma zasilić kwota 6 mld zł. A do wykupywania polis ma zachęcać wprowadzenie ulgi podatkowej. Resort szacuje, że może je wykupić około 2 mln osób. Ulgi podatkowe z tym związane spowodują zmniejszenie wpływów do budżetu.

Raport Money.pl
*Wydajemy miliardy na prywatne leczenie. Rząd ma plan * Bezpłatna służba zdrowia to mit. W 2008 roku każdy Polak do leczenia dopłacił średnio 737 zł - wynika z szacunków Money.pl. Czytaj w Money.pl
bETRwzqB

Według założeń, firmy ubezpieczeniowe nie będą mogły płacić placówkom medycznym więcej niż 105 procent tego, co płaci Narodowy Fundusz zdrowia. _ _

POSŁUCHAJ EWY KOPACZ:

Założenia do ustawy o dodatkowych, dobrowolnych ubezpieczeniach zdrowotnych wkrótce zostaną zaprezentowane na posiedzeniu rządu.

bETRwzqW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)