Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pzu
25.10.2006 13:59

Eureko wycofuje ludzi z PZU

Eureko od 1 listopada wycofuje czasowo swoich czterech przedstawicieli z zarządów spółek PZU S.A i PZU Życie. Wycofanie przedstawicieli przez Eureko ma związek z wczorajszą decyzją podjętą przez zarządy PZU i PZU Życie o usunięciu przedstawicieli Eureko ze spółek zależnych PZU, przyznał Michał Nastula, prezes Eureko Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Eureko od 1 listopada wycofuje czasowo swoich czterech przedstawicieli z zarządów spółek PZU S.A i PZU Życie.

Wycofanie ma związek z wczorajszą decyzją podjętą przez zarządy PZU i PZU Życie o usunięciu przedstawicieli Eureko ze spółek zależnych PZU, przyznał Michał Nastula, prezes Eureko Polska.

Według Eureko jego przedstawicielom odebrano możliwość wpływu na Nastula: Decyzja PZU łamie postanowienia umowyzarządzanie w PZU.

Zdaniem prezesa Nastuli decyzją o wycofaniu swoich przedstawicieli z zarządu PZU, Eureko chce podkreślić, że nie ponosi odpowiedzialności za to, co się teraz w spółce dzieje.

Eureko równocześnie zapewnia, że jest nadal otwarte na wszelkie możliwości negocjacji i propozycje dotyczące rozwiązania kwestii składu i podziału kompetencji w zarządzie PZU S.A. i PZU Życie. Jeśli Skarb Państwa podejmie kroki w celu normalizacji sytuacji w PZU Eureko gotowe jest przywrócić w Jasiński: Zobaczymy co zrobimy skład zarządów swoich przedstawicieli.

Z zarzutami Eureko nie zgadza się minister skarbu Wojciech Jasiński. Według niego nieprawdą jest, iż zaostrza się konflikt między skarbem państwa a Eureko.

Jasiński dodał, że skarb państwa nie robi niczego niezgodnego z prawem w sprawie PZU Eureko.

Decyzje o ewentualnym usunięciu przedstawicieli Eureko z kilku spółek zależnych PZU mają jutro podjąć walne zgromadzenia tych spółek.

| Eureko vs. PZU |
| --- |
| Holenderski inwestor Eureko ma 33 procent akcji PZU minus jedna. Od kilku lat jest w sporze ze skarbem państwa. Holendrzy domagają się przede wszystkim realizacji aneksu do umowy prywatyzacyjnej PZU, który przewidywał sprzedaż na rzecz Eureko dodatkowego pakietu 21 procent akcji PZU. Chce także wprowadzenia PZU na giełdę. |

Tagi: pzu, ubezpieczenia, eureko, rząd, prywatyzacja, wiadomości, gospodarka, porady, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz