Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Uniqa przejmie spółki Grupy Filar

0
Podziel się:

Austriacka grupa ubezpieczeniowa Uniqa, właściciel TU Uniqa SA, zakupi spółki ubezpieczeniowe Grupy Filar od niemieckiej spółki R+V Versicherung

bESuQemZ

- poinformowało TU Uniqa we wtorkowym komunikacie.

"Uniqa i R+V Allgemeine Versicherung AG sfinalizowali kontrakt dotyczący przejęcia przez Uniqa udziałów R+V w firmach polskich i słowackich. Po uzyskaniu wszystkich wymaganych akceptacji zarządów spółek i władz publicznych transakcja z prawnego punktu widzenia zostanie zamknięta" - napisano w komunikacie.

Po tej transakcji Uniqa stanie się właścicielem 90 proc. akcji Korporacji Ubezpieczeniowej Filar SA i 100 proc. słowackiej R+V Poistovna a.s.

bESuQenb

Natomiast R+V przejmie 2,78 proc. udziałów w Uniqa Versicherungen AG.

"Razem z Filarem i R+V Poistovna oraz firmami AXA w Austrii i na Węgrzech grupa Uniqa zwiększy udziały zagranicznych spółek w składce przypisanej grupy do blisko 15 proc" - dodano w komunikacie.

Po transakcji Uniqa i Filar będą posiadać w Polsce 4 proc. udziału w rynku i 4. miejsce w rankingu towarzystw ubezpieczeniowych.

Do tej pory R+V Versicherung posiadał 88,7 proc. akcji Korporacji Ubezpieczeniowej Filar SA, która jest właścicielem Korporacji Ubezpieczeniowej Filar-Życie SA.

bESuQenh

Od 2001 roku 98,94 proc. akcji TU Uniqa SA (d. ZUiR Polonia SA) i 99,34 proc. akcji Uniqa TUnŻ SA (d. ZUiR Polonia-Życie SA posiada Uniqa Group Austria, drugi co do wielkości koncern ubezpieczeniowy w Austrii.

Uniqa dokapitalizowała Polonię podwyższając jej kapitał akcyjny z 40 mln zł do 95,92 mln zł.

bESuQenC
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)