Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Od października wyższe OC?

0
Podziel się

Senat zatwierdził tzw. podatek Religi. Finansowanie leczenia ofiar wypadków drogowych będzie pokrywane z ubezpieczenia komunikacyjnego OC.

Od października wyższe OC?
(PAP/Radosław Pietruszka)
bDzMDpat

Senat przyjął nowelizację ustawy wprowadzającą finansowanie leczenia ofiar wypadków drogowych z ubezpieczenia komunikacyjnego OC, czyli tzw. podatek Religi. Zgodnie z przyjętą poprawką, zamiast od 1 lipca, ma on obowiązywać od 1 października. Sprawa wróci do Sejmu.

ZOBACZ TAKŻE:
Sejm klepnął podatek ReligiUstawa ma zobowiązać sprawców wypadków drogowych do finansowania leczenia ofiar. Koszty pokrywaliby ubezpieczyciele ze składek obowiązkowego ubezpieczenia OC kierowców, odprowadzając od pobranej składki ryczałt na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia. Początkowo miałby wynieść 12 proc. W następnych latach jego wysokość mogłaby się zmienić.

Money.pl i nasi Czytelnicy protestowaliprzeciwko takiemu rozwiązaniu. Do senatorów redakcja wysłała opinie internautów, ci jednak nie wzięli pod uwagę ani naszego zdania, ani ekspertów i poparli Sejm.

bDzMDpav

Stanowisko Polskiej Izby Ubezpieczeń, organizacji samorządowej, skupiającej zakłady ubezpieczeń jest jednoznaczne - odprowadzanie 12 proc. składki jest równoznaczne z koniecznością podniesienia składki.

Nie jest możliwe - powiedział Money.pl Marek Malak z PIU, aby w całości podwyżkę mogły sfinansować firmy ubezpieczeniowe.

Poprawkami Senatu ma teraz zająć się Sejm. Szans na odrzucenie podatku Religi praktycznie nie ma.

bDzMDpaW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)