Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska przegrała z Eureko

0
Podziel się:

Trybunał Arbitrażowy w sporze pomiędzy Polską a Eureko uznał, że Polska częściowo naruszyła warunki umowy o popieraniu i ochronie wzajemnej inwestycji pomiędzy Holandią a Polską.

Polska przegrała z Eureko

Trybunał Arbitrażowy w sporze pomiędzy Polską a Eureko uznał, że Polska częściowo naruszyła warunki umowy o popieraniu i ochronie wzajemnej inwestycji pomiędzy Holandią a Polską - podał resort skarbu w komunikacie.

"Trybunał Arbitrażowy - działający na podstawie umowy między Rzeczpospolitą Polską i Królestwem Holandii o popieraniu i wzajemnej ochronie inwestycji - wydał wyrok częściowy w sprawie z powództwa Eureko B.V. przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej. Trybunał orzekł, że Polska naruszyła art. 3.1, 3.5 i 5 wspomnianej umowy. Zdanie odrębne od wyroku zgłosił polski arbiter" - podano w komunikacie.

Ministerstwo Skarbu Państwa nie wyjaśniło, na czym naruszenie polega.

"Dalsza część postępowania będzie dotyczyła skutków naruszenia umowy. Zasady, według których będzie toczyło się dalsze postępowanie, Trybunał określi w drodze odrębnego zarządzenia. Wyrok - wraz z liczącym ponad 80 stron uzasadnieniem oraz liczącym blisko 20 stron zdaniem odrębnym - zostanie poddany wnikliwej analizie" - napisano jedynie w komunikacie.

Eureko złożyło do Trybunału Arbitrażowego pozew przeciw Polsce w sprawie PZU, domagając się od SP zrealizowania umowy prywatyzacyjnej, zgodnie z którą miało kupić pakiet 21 proc. akcji PZU.

Rząd polski zablokował jednak realizację umowy, a Eureko złożyło pozew.

Zimą MSP wynegocjowało ugodę, jednak Sejm zablokował podpisanie ugody z Eureko.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)