Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PZU chce mniej wydawać na IT

0
Podziel się:

Grupa PZU zamierza ograniczyć co najmniej o 20-25% koszty utrzymania sieci informatycznej, które wynoszą obecnie ok. 120 mln zł rocznie, zapowiedział w środę członek zarządu PZU SA Mirosław Szturmowicz. / ISB /

Grupa PZU zamierza ograniczyć co najmniej o 20-25% koszty utrzymania sieci informatycznej, które wynoszą obecnie ok. 120 mln zł rocznie, zapowiedział w środę członek zarządu PZU SA Mirosław Szturmowicz.

„Nasze roczne koszty szacujemy na około 120 mln zł i uważamy, że jest to o 20-25% za dużo. W większości dotyczy to mniejszych wdrożonych projektów ze względu na ich ilość, jaka jest w całej grupie” – powiedział Szturmowicz.

Dodał, że PZU będzie dążyć do ograniczenia wielu aplikacji technologicznych, gdyż w rozproszonej strukturze grupy nie przynoszą one spodziewanych efektów.

Szturmowicz powiedział, że nie zgadza się z tezą, iż PZU ogranicza w jakiś projektach udział Prokom Software, a także konsorcjum składającego się z sopockiej firmy i koncernu CSC.

„Prokom jest dostawcą i twórcą najistotniejszego systemu, jakiego potrzebujemy, więc rola i przyszłość tej spółki jest zdefiniowana. Zmieniliśmy jednak priorytety, gdyż wielu wcześniej planowanych projektów nie bylibyśmy wstanie w ciągu dwóch lat zaabsorbować” – powiedział Szturmowicz.

„Poza tym, większy nacisk kładziemy na to, co już działa i będzie to nas mniej kosztować, niż całkowita jego zmiana” – dodał.

Jego zdaniem, umowa ramowa podpisana w ubiegłym roku z konsorcjum CSC-Prokom Software, dająca jej pierwszeństwo przy planowanych nowych projektach IT, jest nadal honorowana.

„Zgodnie z umową, za każdym razem rozmawiamy z tym konsorcjum. Jeśli nie będzie miało czegoś dla nas, to wtedy będziemy wychodzić na zewnątrz” – powiedział Szturmowicz.

„Oczywiście, z wieloma dostawcami będziemy współpracować znacznie częściej niż z innymi, ale uprzywilejowanie kogoś wzbudza mój sprzeciw” – dodał.

Grupa PZU miała 2.188,1 mln zł zysku netto w 2004 roku wobec 1.357,6 mln zł rok wcześniej.

Składka przypisana brutto sięgnęła w tym okresie 12.962,6 mln zł, czyli była o 5,0% wyższa niż przed rokiem, w tym w ubezpieczeniach majątkowych i osobowych (PZU SA) wzrosła o 3,7% r/r do 7.482,6 mln zł, zaś w życiowych (PZU Życie SA) – o 6,9% r/r do 5.480,0 mln zł.

Skarb Państwa posiada 55,0%

wiadomości
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)