Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PZU ma zapłacić 4 miliony kary. Za definicję zawału

0
Podziel się:

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta uznał, że klienci mogli być wprowadzani w błąd.

PZU ma zapłacić 4 miliony kary. Za definicję zawału
(PAP/Paweł Kula)
bEJWyGkB

*Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta nałożył na PZU Życie 4 miliony złotych kary. *

Rzecznik UOKIK Małgorzata Cieloch powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że ubezpieczyciel został ukarany za złą definicję zawału serca, co mogło wprowadzać właścicieli polis w błąd.

- Jeśli ubezpieczyciel w umowie zawęża definicję zawału serca, używaną przez lekarzy, tylko niektóre przypadki kwalifikują się do odszkodowania. Będzie grupa poszkodowanych, którzy nigdy nie otrzymają ubezpieczenia. Stąd kara - tłumaczy rzeczniczka UOKiK.

Małgorzata Cieloch dodała, że decyzja ma być sygnałem dla wszystkich innych ubezpieczycieli, stosujących w umowach zapisy, które dla klientów mogą być niezrozumiałe.

bEJWyGkD

POSŁUCHAJ MAŁGORZATY CIELOCH:

Małgorzata Cieloch dodała, że w sprawie definicji stosowanej przez PZU Życie Urząd zwrócił się o opinię do wybitnych specjalistów, którzy potwierdzili obawy UOKiK.

PZU miało już w tym roku _ na pieńku _ z UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów również w styczniu ukarał PZU karą prawie15 milionów złotych. Według UOKiK, firma stosowała klauzule naruszające interesy konsumentów.

Umowy o ubezpieczenie autocasco zawierały postanowienia tożsame z wpisanymi do Rejestru klauzul niedozwolonych. Jedno z nich przewidywało pomniejszenie zwrotu kosztów naprawy pojazdu o podatek VAT. Takie postanowienie jest niekorzystne dla ubezpieczonego, ponieważ za poniesioną szkodę powinien otrzymać odszkodowanie w pełnym zakresie.

bEJWyGkJ

UOKiK zwrócił również uwagę na klauzulę mówiącą, że ubezpieczeniem AC nie były objęte pojazdy wprowadzone na teren celny Unii Europejskiej, jeśli konsument podał nieprawdziwe dane w zgłoszeniu celnym lub innym dokumencie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/t82715.jpg ) ] (http://www.money.pl/ubezpieczenia/wiadomosci/artykul/uokik;karze;pzu;za;niedozwolone;klauzule,176,0,576688.html) UOKiK karze PZU za niedozwolone klauzule Ubezpieczyciel ma zapłacić 15 milionów złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t125093.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/uokik;ukarala;firme;kurierska,39,0,737319.html) UOKiK ukarała firmę kurierską TNT Express Worldwide ma zapłacić ponad 380 tys. za utrudnianie reklamacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t90466.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/pzu;ma;ponad;5;13-proc;udzial;w;glosach;ab,39,0,731687.html) PZU ma ponad 5,13-proc. udział w głosach AB W zarządzanych przez PZU Asset Management portfelach znajdują się akcje AB dające 5,13-proc. udział w ogólnej liczbie głosów na walnym spółki - podał AB.
bEJWyGle
wiadomości
kraj
KOMENTARZE
(0)